jerby

Jak s multimetrem konkrétně změřit vodivost vodičů v zásuvce a jak zjistit jejich vzájemný odpor?

Zajímalo by mne, jak zjistím vadný vodič v zásuvce se svodem, když chránič nelze ani nahodit. Jak to proměřit?

Odpovědi
Hlada

Měřením odporu mezi ochranným a pracovními vodiči.
Po shození jističů a odpojení spotřebičů bude běžný multimetr na největším rozsahu 2MΩ ukazovat nekonečno. Jestli vybavuje chránič, tak tam někde bude svod pod 10kΩ, takže se to jasně pozná. Pak už to je jen práce s odpojováním jednotlivých okruhů a zásuvek, než se příjde na chybu.

anonym

Blahoželám k Vaší první otázce, doufaje, že svou aktivitou budete dělat radost. Jak se cítíte? Děkuji.