Zajímalo by mě zdali se na mě v minulosi či nyní vztahuje amnestije .

Byl jsem odsouzen pro tr.čin podle § 250/1,3 b tr.zakona a dale §148/1 tr.zakona se podle § 226 písm.c tr.ř zařazuji do věznice s dozorem.Dostal jsem celkem tři roky a rozsudek nabyl právní moci dne 17.2.1999.

Odpovědi
standa

NEVZTAHUJE !

§ 240/1 Zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby

  • stejná sazba šest měsíců až tři léta jako byla v § 148/1 starého trestního zákoníku

§ 209/4.d Podvod

  • stejná sazba na dvě léta až osm let jako byla v § 250/3.b starého trestního zákoníku

Btw. v tomto ustanovení je jediná změna, a to že byl vypuštěn text „nebo jiný zvlášť závažný následek“, který byl dříve v odstavci 3.b (§250). Důsledek této změny neumím posoudit bez kontextu rozsudku. Ale nejspíš to na teoretickou možnost překvalifiková­ní´trestu nebude mít žádný vliv