bobrik

Zajímalo by mě, zda existuje někde rozmnožovač peněz? Jako vložíš sto a dvěstě ti vyjede ven.A tak podobně.

Nejlepší odpověď
arygnoc

o tomhle nevím, ale pamatuji, že když jsem do banky dal peníze, měl jsem úrok 18%, když jsem si půjčil, tak max. 4% (jo, to bylo, když ještě občané tohoto státu neměli „státní“ dluh přes 100.000 Kč [tenkrát to byly Kčs]).

takže dneska asi těžko.

jo, zkuste sportku, ale kdoví, jestli vám výhru vyplatí (kdysi jo).
Dnes: úrok v bance nepokryje ani inflaci (to jsme taky neznali).

Další odpovědi
Drap

Takový strojek má klaždá prodejna s potřebami pro iluzionisty.

salsa verde

ano jistě, já ho mám doma. Pošlete mi sto tisíc a já vám do tří dnů pošlu dvě stě tisíc zpět. Mám připojit číslo účtu? 🙂

anonym

Samozřejmě, už od 19. století se vyskytuje v románech science fiction.

anonym

Existuje,ale není to pravidlem,že vložit sto a vyjede dvěstě i více.Jsou to hrací bedny,ale to bych ti nedoporučoval,proto že na ně není spolehnutí!

Argynoc: kde jsi v té době žil,ve Švýcarsku? Která banka ti dala 18% úroků? Že by spořitelna?

lexx

Ano, existuje. Říká se tomu barevná tiskárna (kopírka) tohle vlády dělaj běžně pokud mají fiskální deficit. Prostě tisk bankovek bez krytí produktivitou nebo zlatem. jo, oni mohou. občan ne…vyvolá to v obou případech inflaci a znehodnocení měny. (Řecko, Itálie, USA…)