Ametyst

Proč se tak úporně bojuje proti oteplování, když kdokoliv z nás může vyjmenovat spoustu jeho pozitivních stránek?

Namátkou mě napadají tyto výhody: úroda víckrát do roka, nemuset topit 7 měsíců v roce, nepřezouvat na zimní gumy, méně nehod na silnicích bez sněhu a námrazy…pokračování na přání. 🙂

Jestli ono nejde o to, aby se nám nezlevnily energie, nezlevnily potraviny, nezlepšilo ovzduší, aby náhodou Velký byznys nepřišel o pohádkové zisky.

Nejlepší odpověď
Kepler

Jistě, několik výhod teplejšího klimatu existuje, ale negativní důsledky mnohonásobně převažují. Namátkou: tání ledovců a zvyšování hladiny moří, zánik mnoha biotopů včetně těch mořských, vymírání druhů, velké výkyvy počasí, jako dlouhodobá sucha, nebo naopak záplavy. Např. i v západní i střední Evropě se čím dál častěji vyskytují tornáda…

Další odpovědi
aliendrone

Protože se proti něčemu bojovat MUSÍ. Války (ty velké) už nejsou dost cool, nadělá se příliš mnoho škody. Bolševismus byl vděčný nepřítel, ale bohužel je po něm veta. Na strašení Ruskem věří jen prosťáčci (nedělají nic jiného, než Amíci). Boj proti něčemu je přirozeným motorem ekonomiky, na výdaje na boj proti „nepříteli“ se moc nekouká. ;) :D :D

Pepa25

Protože negativní dopady převažují nad pozitivními.

Reakce na doplnění: Ne nejde. Pro většinu výborců jsou ekologické požadavky pruda.

Kelt

Bylo zjištěno, že migrace obyvatel v minulosti bylo právě způsobeno teplotními změnami a hledáním potravy v jiných oblastech. Když v rodné zemi není díky větší teplotě voda a z toho plyne nedostatek základních potravin, obilí, zvěř se stěhuje jinam, musí to dělat i člověk a v minulosti také dělal.

Dochy

Hlavně je to veliká změna na kterou nejsme připraveni. Nevíme jak hospodařit v naší kajině když bude třeba o 10°C tepleji a o 50% méně srážek. Než se to naučíme budou opravdu velké problémy. Některé oblasti se stanou neobyvatelnými, to způsobí velkou migraci lidí… Podívej se jaké jsou tu potíže s pár lidma z Afriky. Změna klimatu může vést k přesídlení třeba 1000× mohutnějšímu.

mosoj

Změna klimatu tě ještě asi nepostihla. Jinak by jsi nemohl vypouštět takovéto blafy.
Neboj také se tě dotkne. Co třeba imigranti?