Chytracek

Zajímalo by mě, jestli se do myčky na nádobí může použít sůl na změkčení vody, používá se např. do kotlů

Dívala jsem se na složení soli, která je určená pro myčky a složení je naprosto stejné, tedy chlorid sodný. Jediný problém je to, že posypová sůl je z větších granulí, ale proti tomu, jaký zlomek ceny to je, je to jen detail.
Obě jsou určené pro úpravu pitné vody
Doplňuji:
Dámy, již několikrát jsem upozorňovala, že jsem se v první otázce špatně vyjádřila, bohužel i na druhou otázku mi bylo odpovídáno stejně, jako na tu první. Holt je někdo líný číst. Proto otázku uvádím znovu ve správném znění a nestojím o poučováním po kolikáté se ptám :)

Nejlepší odpověď
annas

Už se ptáte potřetí.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zajimalo-by-me-jestli-se-do-mycky-na-nadobi-muze-pouzit-sul-na-zmekceni-vody-pouziva-se-do-kotlu

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zajimalo-by-me-jestli-se-do-mycky-na-nadobi-muze-pouzit-posypova-sul

Další odpovědi
hanulka11

Sůl do myčky je do myčky a sůl do kotle je do kotle, jasně je to na ní napsáno
proč se stále ptáš Chytráčku již ti bylo odpovězeno a tobě to pořád není jasné

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zajimalo-by-me-jestli-se-do-mycky-na-nadobi-muze-pouzit-sul-na-zmekceni-vody-pouziva-se-do-kotlu

každá věc je vyrobena na určitou věc a na to se má použít, pokud použiješ něco jiného ,pak výsledek nebude kvalitní
Doplňuji:
Ale ty asi chceš slyšet, že to můžeš použít?

Jinak si to neumím vysvětlit, když si koupím sůl do kotle nesypu ji nikam jinam i když má stejné složení./tečka/

Děda Louda

Pěkná zmatenina. Nechápu, proč do kotle používáš posypovou sůl. Ta navíc určitě není určena k úpravě pitné vody, nýbrž k odstranění námrazy z neschůdných nebo nesjízdných ploch.