Avatar uživatele
Chytracek

Zajímalo by mě, jestli se do myčky na nádobí může použít posypová sůl.

Dívala jsem se na složení soli, která je určená pro myčky a složení je naprosto stejné, tedy chlorid sodný. Jediný problém je to, že posypová sůl je z větších granulí, ale proti tomu, jaký zlomek ceny to je, je to jen detail.
Doplňuji:
Na to jsem zapomněla…obě jsou určené pro úpravu pitné vody

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4518 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Složení je sice stejné, ale posypová určitě neni upravována a testována pro styk s potravinami.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Nevím proč mi to připomíná okřídlenou hříčku – jaké houby jsou jedlé? Všechny, ale některé jen jednou!
(Snad jen, že myčka se dá pracně vyčistit, ale člověk se už vzkřísit nedá).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

  1. To je cena soli tak vysoká že je nutno sahat po posypové.
  2. Složení soli není stejné ( kdyby bylo – není mezi nimi rozdíl že !)
  3. Sůl pro potravinářství a pro posyp se hlavně liší chemickým a mechanickým znečištěním.
  4. Chemikálie mezi něž určitě kuchyňská sůl (chlorid sodný) patří se dělí podle čistoty

na za a) technické

  1. potravinářské
  2. p.a ( pro analýzu) ta je nejčistší.

Jaké nečistoty jsou v posypové soli těžko z hlavy říci ale pro potravinářství bych ji nepoužíval.
V nouzi nejvyšší pro čištění po kterém následuje výplach pitnou vodou ano.
Posypová sůl bude totiž odpad z nějaké jiné chemické výroby na př. z výroby ledku draselného a pod. Ledek draselný je dusičnan draselný, je tedy hodně pravděpodobné že by sůl obsahovala nadměrné množství dusičňanů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

To by mě snad nikdy nenapadlo!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Stále platí má předchozí odpověď. Sůl můžeš použít jakoukoli, ale nádobí potom nezapomeň řádně umýt.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RomanP

už ten název posypová asi znamená že je určena na něco jiného, tak bych to dál vůbec neřešil

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek