Chytracek

Zajímalo by mě, jestli se do myčky na nádobí může použít posypová sůl.

Dívala jsem se na složení soli, která je určená pro myčky a složení je naprosto stejné, tedy chlorid sodný. Jediný problém je to, že posypová sůl je z větších granulí, ale proti tomu, jaký zlomek ceny to je, je to jen detail.
Doplňuji:
Na to jsem zapomněla…obě jsou určené pro úpravu pitné vody

Nejlepší odpověď
Drap

Složení je sice stejné, ale posypová určitě neni upravována a testována pro styk s potravinami.

Další odpovědi
anonym

Nevím proč mi to připomíná okřídlenou hříčku – jaké houby jsou jedlé? Všechny, ale některé jen jednou!
(Snad jen, že myčka se dá pracně vyčistit, ale člověk se už vzkřísit nedá).

mosoj

  1. To je cena soli tak vysoká že je nutno sahat po posypové.
  2. Složení soli není stejné ( kdyby bylo – není mezi nimi rozdíl že !)
  3. Sůl pro potravinářství a pro posyp se hlavně liší chemickým a mechanickým znečištěním.
  4. Chemikálie mezi něž určitě kuchyňská sůl (chlorid sodný) patří se dělí podle čistoty

na za a) technické

  1. potravinářské
  2. p.a ( pro analýzu) ta je nejčistší.

Jaké nečistoty jsou v posypové soli těžko z hlavy říci ale pro potravinářství bych ji nepoužíval.
V nouzi nejvyšší pro čištění po kterém následuje výplach pitnou vodou ano.
Posypová sůl bude totiž odpad z nějaké jiné chemické výroby na př. z výroby ledku draselného a pod. Ledek draselný je dusičnan draselný, je tedy hodně pravděpodobné že by sůl obsahovala nadměrné množství dusičňanů.

hanny 2

To by mě snad nikdy nenapadlo!!!

Děda Louda

Stále platí má předchozí odpověď. Sůl můžeš použít jakoukoli, ale nádobí potom nezapomeň řádně umýt.

RomanP

už ten název posypová asi znamená že je určena na něco jiného, tak bych to dál vůbec neřešil