Rybi ploutev

Lze opít rybu?

Zajimalo by me, jestli lze opit rybu. Predem dekuji za odpovedi, moc me to zajima. Dekuji

Nejlepší odpověď
Edison

Tak myslím, že určitě. reakce živých organismů na alkohol je celkem dobře prostudována. Ale pro jistotu… určitě to můžeš zkusit. Kdo ví, jestli exaktní měření už někdo prováděl.

Další odpovědi
Kepler

Ano lze, tak jako každý organismus, který má nervovou soustavu. Teď záleží na tom, čím bys chtěla rybu opít a jak. Těžko si představit, že by sumec mlasknul litr lihoviny. Jsou lidi, co tvrdí, že nechlastají, páč si to píchají intravenózně.
Jo, už jako klukovi se mi povedlo opít prasátko a pár slepic. Větší prču jsem snad ještě nezažil.

aliendrone

Myslím, že dokonce za tím účelem se strká kaprovi do tlamky kostka cukru namočená v rumu – aby lépe vydržel delší přepravu bez vody. :)

annas

I když jde o mořské ryby Ty se mohou opít i „ropou.“

Chovají se neobvykle. Například plavou na otevřené moře, mají problém najít si vhodné životní prostředí a pomalu reagují na ohrožení predátorem" .

Podobná změna rybího chování může ohrozit jejich populaci i celkové zdraví korálových systémů. Zatímco člověk může postupem času do jisté míry zvýšit svou odolnost vůči konzumaci alkoholu, rybí organismus si na účinky ropy nezvyká. "

https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/ryby-vystavene-znecisteni-ropou-delaji-nebezpecna-rozhodnuti/r~3995085­a6c4c11e7b564002590604f2­e/

Kepler

Příspěvek smazán administrátorem.