kocickaaa

zajímalo by mě, jaktože je v sirupu(kapkách) ostoropestře 43% alkoholu když má podoporovat regeneraci jater?

vím, že je to zanedbatelné množství v pár kapkách, ale když je to ta tříměsíční kůra? je to zanedbatelné?… asi ano, jen mě zajímá váš názor:)

Nejlepší odpověď
mosoj

Jasně, sama to říkáš, je toho málo a jak už věděli naši předkové „alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství“.

Prosím nejsem alkoholik a ani nerudný, jak si to o mně myslí -iv-.

Alkohol v malých dávkách tělu prospívá. Máte ale pravdu, nesmíte mít cirhozu jater v pokročilém stadiu.
Doplňuji:
Těch kapek se bere tak 3 × 15 za den.
To snad unese u ta cirhoza.

Další odpovědi
Pájo

V tomto případě je to jinak.
Řada účinných látek se z rostlin získává přímo a jednoduše extrakcí alkoholem. Tyto látky přecházejí z rostlinných pletiv do alkoholu.
Alkoholový extrakt – výtažek z rostlin nebo jejich částí.

greycell

jsou ještě tabletki, když lékař pacientovi zatrhne líh

suaeda

Ostropestřec je jak v tabletách, sirupu, a také běžná semínka (z bodláku).
Dělám si čaj z nálevových sáčků ve kterých jsou semínka ostropestře. Případně každý den 4–8 semínek sním.