katie.pol

Zajímalo by mě, co znamená, když je něco neotřelé a nejednoznačné. Dokázal byste mi to někdo vysvětlit?

Nejlepší odpověď
anonym

neotřelé – netradiční, neobvyklý, nezvyklý

nejednoznačné – vágní, nejasný, nejednoznačný, neurčitý, nepřesný

(stačilo použít google, zabralo to asi 5 sekund)

Další odpovědi
annas

Třeba vám pomohou synonyma
https://www.nechy­bujte.cz/

1. neotřelý
výjimečný, zvláštní, originální, neobvyklý, nový ≠ opak slova obyčejný, banální, fádní, nudný, zevšednělý, otřepaný

Příklad – to, co ještě nezevšednělo – neotřelý básnický obraz; všechno nádobí je nové, neotřelé, krásně lesklé.

2. nejednoznačný – – sporný,, nezaručený, pochybný, problematický ≠ opak slova jasný, zřejmý, zřetelný, přesný

nejednoznačný význam – může to být tak i tak, umožňuje několik výkladů, chápání, různé závěry.. Určité tvrzení je nejednoznačné,. dá se vysvětlit různě – tobě to ale sluší! – je možné brát, že se někomu oblečení líbí, nebo naopak ironicky.. Pozná se při mluveném projevu podle intonace.