žolik

zajímalo by mě co všemusí dělat umělecký ředitel

Odpovědi
led

Umelecký šéf súboru zodpovedá za činnosť
umeleckého súboru po stránke umeleckej a organizačnej. Organizuje, riadi a kontroluje
činnosť súboru. So súborom naštudováva nové javiskové diela i ostatný repertoár.

Pravidelne hodnotí prácu umeleckého súboru a jemu podriadených pracovníkov, hodnotenie
predkladá riaditeľovi, navrhuje riaditeľovi prijatie za člena súboru, predkladá riaditeľovi
návrhy na odmeny, ocenenia a disciplinárne opatrenia, návrhy na zahraničné zájazdy.
V súlade s ustanoveniami o povinnostiach vedúcich pracovníkov vykonáva kontrolnú činnosť.
Koordinuje činnosť všetkých umeleckých zložiek súboru. Priamo riadi umeleckého
vedúceho speváckeho zboru, asistenta choreografa, tanečného majstra, tanečného pedagóga,
korepetítora, majstra zvuku. Spolupracuje s kostýmovým výtvarníkom a kostýmovou dielňou.
Tvorivým spôsobom vytvára inscenácie jednotlivých tancov a celovečerných programov.
Určuje obsadenie jednotlivých tancov (zmeny, alternácie), využíva individuálne tvorivé
schopnosti tanečníkov a ostatných interprétov, ktorí sa podieľajú na tvorbe a realizácii
programov a inscenácií. Dozerá na umeleckú úroveň reprízovaných predstavení.

(skrátený výpis z organizačného poriadku Lúčnice)