bobrik

Zajímalo by mě,co,kdo,jak určí,když se narodí miminko,zda to bude zloděj,či zabiják,nebo mnich,malinké je miloučké.

Nejlepší odpověď
chudst

Nijak. Uz netusim, kdo to rekl, ale hrozne se mi to libilo: dejte mi deset deti – z jednoho vychovam mnicha, z druheho opravare a ze druheho zabijaka. Podle libosti.

Nezalezi na genech (i kdyz sice do jiste miry trosku take – nekdo je agresivnejsi nez ostatni), ale zalezi to predevsim na vychove.
Doplňuji:
Pokud je dite dobre vychovavano, zaroven je cileno i do urcite skupiny povolani (= „kladnych“). Pokud je dite spatne vychovavano, muze z nej vyrust gauner. Samozrejme – vsude jsou vyjimky, ale trvam na tom, ze zalezi predevsim na vychove, nikoli na genech, ktere ma miminko.

Další odpovědi
anonym

Urci si to pozdeji to same mimino .. kazdy mame v sobe dabla i andela … , zalezi ale jen na nas , koho nechame v tom svem tele zvitezit.
P.S. Geny hraji obrovskou roli , podle me vetsi , nez vychova. Ale asi minimalne rodicu vrahu jsou vrazi. Mozna nikdo.. ?
Vychova .. nekdy prilis prisna muze vezt k velke nenavisti k okoli… kdo vi. ☹ -iv-

venkovan

Kdyby to někdo věděl, tak by dostal Nobelovu cenu a nebo by ho hned někdo praštil aby přestal věštit.
Myslím, ž v tom je vše – ale pro jistotu – vedle genů které nám davají jisté dispozice záleží moc na okolí jak ty dispozice potom využijeme. Zarputilost můžete využít jak pro vědu, realizaci těžkého, ale pozitivního úkolu, stejně jako pro kriminální činy. Hranice zlomu je velmi tenká, někdy i zloděj je slušný a jindy i slušný je zloděj.

fcoop

Nevzpomenu si,jak se dotyčný jmenuje – ale řekl,napsal:„Všechno co znám,jsem se naučil v mateřské školce“.

Naprosto rozhodujících je prvních 7 let dítěte.

Pak se už jen do „knihy“ připisuje.

Nebrat D O S L O V N Ě .

  • geny,ale to je jasné.

baghira

Je to výchovou, ať už aktivní vědomou, nebo pasivním vlivem okolí.

fcoop: Robert Fulghum http://eldar.cz/myf/txt/­fulghum_skolka­.html

greycell

geny