RaisováN

Zajímal by mě původ,význam a vznik příjmení Rais, ví někdo aspoň něco, prosím?

Nejlepší odpověď
annas

D. Moldanová: Naše příjmení

Rais

  1. možný původ z obecného jména rais = větvička; drobné větve.
  2. – z německého obecného jména Rais = válečné tažení. U rodin s židovskými předky z osobního jména Zacharias.

Doplňuji:
Ad 1. Překlepla jsem se, místo větvička patří vějička.
Více diskuze

Další odpovědi
Drap

Rais rais = vějička; drobné větve

Zdroj: http://www.eri­danus.cz/id32402/­jazyk/jazyky/in­doevropske(1_ja­zyky/slovanske(1_ja­zyky/c(2es(2ti­na/Slovnik_ety­mologicky/Prij­meni/Puvod_ces­kych_prijmeni­.htm