Avatar uživatele
Kepler

Zajímají vás paradoxy, resp. zdánlivé paradoxy?

Třeba Möbiova páska - útvar s jednou plochou a s jednou hranou. Udělejte si ji z pruhu papíru a jeďte prstem po ploše a dostanete se na druhou stranu papíru, aniž byste přešli přes jeho hranu. Co takhle dostat se do paralelního vesmíru, který je pro nás nedostupný? Popadni časoprostor, rozděl ho, jednu stranu otoč o 180 st. a znovu spoj. Jak prosté!
Znáte nějaké jiné zajímavé paradoxy?

obr.: https://cs.wikipedia.org/…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? EKSOT123 před 665 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
EKSOT123

Odpoveď byla označena jako užitečná

Chlap príde do baru a žiada si naliať do veľkého pohára 5 vodiek. Vypije a potom chce naliať naraz 4, zas vypije, potom 3, 2 a 1. Barman sa ho pýta, prečo takto divne pije.
„To je taký vedecký experiment, ktorý ma zakaždým privedie k neuveriteľnému paradoxu a nespravodlivosťi, ktorú si neviem vysvetliť!“
„Aký paradox, aká nespravodlivosť?“
„Predstavte si len: čím menej chlastám, tým viac som ožratý!“

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Kepler Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Velmi mě tyto věci zajímají. Když moebiův proužek podélně rozstřihneš, vznikne dvojitý. Pokud to ovšem uděláš znova, rozpadne se již na dva. Dalším zajímavým paradoxem je kruh. Takový kruh na duši pneumatiky se dá střihat třemi způsoby: 1. Tak, že na jeho povrchu vystřihneš kolečko - vzniknou dvě části. 2.a) Budeš stříhat stejné kolečko, ale po obvodu tak, že nevzniknou dvě části. 2.b) Budeš stříhat tak, že přestřihneš duši. Taky nevzniknou dvě části, ale docela jiný tvar. Zvláštní, že KOLEČKO může mít tolik podob na jediném a tomtéž tělese, co? A mnoho dalších.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zbyndo

Veľmi ma zaujímajú,s vystrihovanim sa dá robiť spústu veci,napr. aj vystrihnúť do pohľadnice /8x13/ otvor,cez ktorý sa prevlecieme a pod.A zdanlivý paradox?Zhliadnutie na hranicu medzi Tichým, a Atlantickým oceánom.Akoby sa dotýkali,ale nemiešali.Nadherny úkaz,no vysvetliteľný, spôsobuje to rozdielna teplota, štruktúra, zloženie,hustota,atď.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Zajímavé věci jsou i třeba ve fyzice a chemii - supratekuté Helium, nebo vlastnosti některých prvků, například kapalné galium. Povrchové napětí vody, čehož využívají někteří živočichové a pod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Jj, zajímají.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava