dust8

Zajímá úřad práce, že chce člověk jezdit na výlety, dovolené a má taky jiné zájmy, než pracovat?

Nebo je jim to ukradené a stejně nutí lidem doporučenky na zaměstnání?

Když jim řeknu, že mám třeba v srpnu na jisto domluvenou dovolenou, tak se mi podřídí?

Odpovědi
Anikitos

Každého nejvíc zajímá jen on sám a jeho vlastní starosti (hlavně v oblasti práce). Co je to Úřad práce? — jsou to lidi, a ty zajímá hlavně, kdy jim skončí směna. Kolik lidí potkají za jeden den, kolik papírování mají atd… pro ně jsou lidi jen formality a další práce, kterou chtějí odbýt, co nejrychleji.

Edison

ŮP jsou soukromé aktivity klientů naprosto ukradený. Je to jejich osobní soukrojmá věc, nikomu do toho nic není a je to tak v pořádku. Na ÚP se chodí primárně pro práci, ne pro dovolenou, na to jsou tu cestovky a jiné organizace. Nevím, proč by se Ti měli podřizovat. Dovolenou může mít zaměstnaný zaměstnanec a ten by na ÚP asi nešel, že? A na konec… chceš práci, tak proto něco udělej. Chceš cestovat, udělej pro to něco jiného. A taky jinde. To je přece normální. Není to o prioritách ÚP, ty jsou dány. Je to o prioritách klientů. Chceš práci, přijď. Chceš cestovat a na výlety, nikdo Ti v tom nebrání, ale to musíš jít prostě jinam.

ivzez

Úřad práce se nemá co podřizovat uchazečům.
Uchazeči o zaměstnání jsou povinni plnit své povinnosti.

Dovolená v době evidence na ÚP:
V četvenci požádat o další schůzku před termínem dovolené.
Další schůzka pak vyjde až po návratu z dovolené.

Případně po začátku srpna ukončit evidenci na vlastní žádost
(bez uvedení konkrétního důvodu) a po návratu se znovu zaregistrovat.

O dovolené a dalších soukromých aktivitách radši vůbec nemluvit!

Dochy

Podle mně jsou tam lidi a pokud mají pocit, že jednají s rozumným člověkem, pak se na mnohém lze dohodnout. Ony ty návštěvy UP také nebývají každý týden, tak myslím není problém se dohodnout na takovém termínu aby ke kolizi nedošlo.