Zajímá mě, zda se u nás osobám, zbaveným způsobilosti k právním úkonům, vydává občanský průkaz ?

Nejlepší odpověď
kropitko

Takový člověk má občanský průkaz jen v případě, že o jeho vydání požádá soudem ustanovený opatrovník.

Další odpovědi
janek66

Občanský průkaz se jim na žádost vydává a jen dozadu se uvede nesvéprávnost k právním úkonům.
Je to dobrý chyták na různé agenty od telefonů a pod.
Setkal jsem se s případem kdy uzavřel smlouvu s klientem,ale nepodíval se na zadní stranu občanky.Klient byl nesvéprávný,pro­telefonoval hodně peněz a neplatil nic.Smlouva byla neplatná 🙂