annas

Zajímá mě, zda jste se v obchodě setkali s označením masa „hovězí veverka“? Já ještě ne.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
IK

Ne

Jsem vegetarián

„Hovězí maso s výjimečnými vlastnostmi a chutí. Svalový úpon-bránice, dříve také „řeznická panenka”, šťavnatý kus masa díky svému prokrvení.“
http://www.ces­kamasna.cz/ma­so/hovezi-maso/hovezi-veverka-hanger-steak.html

Další odpovědi
dědapetr

Ne

Panenka je vepřová a u hovězího je to svíčková.

Damiana

Ne

Na rozdíl od IK bych jako náruživý masožravec mohla mít „přehled“ 🙂
Neznám, ale za znalce pečínky z veverky považuji pouze Kudrnovic rodinu…:-)

hanny 2

Ne

Annas – to jsem ani od nikoho neslyšela.Co to má jako znamenat?

anonym

Ne

Co to znaméná? :(

annas

Já dnes slyšela poprvé. Byla jsem v masně a jedna zákazníce chtěl kousek „veverky“. Zírala jsem, protože jsem nevěděla, zeptala se. Hle, ona to bývalá hovězí panenka. Nechápu, proč změnili název.

annas

Dědo Petře, máte pravdu. Panenka je u vepřového. Neuvažovala jsem, patří řeznická panenka, ale stejně nevím, kde toto maso najdu. Objevila jsem, že z veverky je výborná polévka, ale připravuje se z ní i steak. Ještě existují další pojmenování:
karabáček, husička.
Snad napoví odkaz
http://www.la­buznik.com/fo­rum_posts2.php?ID=1837