annas

Zajímá mě váš názor na citát. Děkuji.

Pokud člověk před sebou nemá kopec, na který se chce hrabat, život ztrácí smysl. Co vlastně potřebujeme k pocitu spokojenosti a štěstí?

Odpovědi
dudu

No přece motivaci a jasný cíl. Pak už to jde samo.
Doplňuji:
pardon, dovolím si malé upřesnění „téměř samo“.

Terryle

Pořád musíš mít nějakej cíl, nějakou cestu, po který jít. Jakmile ji nemáš, tak i kdybys měla všecko, co tě v životě napadne, začneš si po nějaké době připadat mizerně, prázdně a nevyužitě.
Ke štěstí je podle mě potřeba vidět, jak se tvůj cíl blíží, a pak první opojnej pocit, když toho cíle dosáhneš. Pak tě už to nadšení začne opouštět, zjišťuješ, že ten cíl není tak skvělej, jak sis představovala… a začne tě to hnát někam dál.
Člověk pořád musí někam nebo za něčím jít, aspoň obrazně. Já s tím teda souhlasím stoprocentně – proto mám v profilu text U2 „I still haven't found what I'm looking for“ – Pořád jsem nenašla to, co hledám. Protože i když něco najdu, zbývá mi toho tolik…

venkovan

Zeptej se Sysifose

led

Ak človek nemá cieľ, vegetí.
Mnohým to stačí: prežiť a hlavne prežiť v kľude, ako rastlina, ktorú zalievajú.
Človeka robí človekom práve to, že mu nestačí vegetiť, ale ide stále vpred.
PS
myslím, že vegeti tu nie sú…

poa.li

Napadlo mě být sami sobé tím kopcem…(?).