Avatar uživatele
annas

Zajímá mě,prosím,jak stará je choroba rakovina?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, vagra, hanulka11 před 4100 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Ve starých egyptských textech se sice píše o zdravotních problémech, které vykazují známky možné rakoviny, podle vědců však půjde spíš o malomocenství nebo zánět žil. Jako první definovali rakovinu jako samostatnou chorobu zřejmě staří Řekové, kteří rozlišovali mezi zhoubnými a nezhoubnými nádory. Experti se však domnívají, že tuto nemoc popisovali bez větších medicínských znalostí, a navíc její diagnostikování neznamená, že se vyskytovala ve větším počtu.

První komplexnější popis nemoci, jakožto i první operaci prsu zasaženého bujením tkáně, se odehrál v 17. století.

„V industriálních společenstvích je rakovina vedle kardiovaskulárních chorob druhým největším původcem úmrtí. V dávných dobách však byla velmi vzácná,“ uvedla Rosalie Davidová, další z členů výzkumného týmu, letos na onkologické konferenci v Británii

Zdroj: http://www.novinky.cz/veda-sko ly/214150-za-rakovinu-si-muze- moderni-clovek-sam-stari-egypt ane-ji-netrpeli.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
vagra

Podrobné ohledání bezmála tisícovky ostatků obyvatel starověkého Egypta a Řecka odhalilo jen několik málo možných případů rakoviny. I zmínky o této nemoci se ve starých lékařských spisech vyskytují velmi zřídka.Zmínky o operacích rakoviny prsu a jiných postižených orgánů se začínají v lékařské literatuře vyskytovat až v 17. století.
V přirozeném prostředí není nic, co by rakovinu působilo.Rakovinotvorné faktory jsou produktem moderní industrializace, tvrdí vědci.

Zdroj: zkráceno z-http://veda-a-technika.euroz pravy.cz/veda/16405-rakovina-j e-nemoc-moderni-doby-tvrdi-arc heologove/

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví