Avatar uživatele
anonym

Zajímá mě postup při odpojení elektroměru při neuhrazení zálohy

Je běžné aby ČEZ odpojil elektroměr pokud jsou pravidelně několik let hrazeny zálohy a 1x byla záloha uhrazena pod špatným VS. Po cca 25 dnech ČEZ odpojil elektroměr s tím, že poslal upomínku e-mailem (neprokázáno). Nyní požaduje 1.800,-- za znovuzapojení, přestože bylo dohledáno, že platba je na účtě ČEZu, bohužel pod chybným VS. Děkuji za odpoveď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4080 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ať už jsou obchodní podmínky nastaveny či definovány jakkoli, neměly by odporovat obecně platným zákonům (Občanský a obchodní zákon). Tam je vždy podobný krok podmíněn alespoň jednou ale PRŮKAZNĚ doručenou upomínkou, tj. buď doporučeně proti podpisu a pokud mailem, tak výhradně do registrované elektronické schránky, která je dnes povinná pro právní osoby (firmy a úřady) a ještě třeba advokáty. Pro občany je dobrovolná. Chybný VS je sice pochybení (předpokládejme, že neúmyslné) z vaší strany, ale zakládá slušnou naději na úspěšné odvolání, zvláště pokud nebyla splněna podmínka průkazné upomínky. A ten poplatek za znovuzapojení má sankční charakter, aby klienty odradil od opakování, neřku-li zneužívání.
Jak už uvedeno v předchozí odpovědi, obraťte se neprodleně na distributora (např. EON, PRE) a na jeho zákaznickém odd. daný zádrhel aktivně řešte. Pokud by trvali na sankcích, je možné dovolání na Energetický úřad, jehož sídlo je v Jihlavě.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Možné to je,ale je to velice nestandartní postup,pokud je vše jak píšete.A za znovuobnovení dodávky,což v podstatě znamená odstranění plomby,a zapnutí jističe,se běžně platilo,ještě nedávno,do 1000,- Kč.Jediná šance je návštěva ČEZu,a zkusit se domluvit,tedy pokud jste to již neudělal.Asi nic moc rada,ale nic jiného mne nenapadá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
atriplex

Postup při odpojení nebo zapojení elektroměru jste podepsal při uzavření smlouvy o dodávce energie. Koukněte se tam.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony