Miroslavst

Zajímá mě, jak jste na tom s povodní?

Abych dodržel diskrétnost, přestože o některých vím odkud jsou, nebudu se ptát jmenovitě. Zajímá mě, jak jste na tom s povodní? To co čtu a vidím v tv je hrůza.

Nejlepší odpověď
mosoj

Všem kterých se povodeň týká. Držte se !!!!
Doplňuji:
A vydržte !!!

Další odpovědi
annas

Já jsem zažila povodeń v roce 1997. V domě dosáhla voda výšky 1 m. V roce 2004 se rovněž rozlila Morava, ale naštěstí se voda objevila u nás jen ve sklepě. To bývá při tání sněhu v Jeseníkách poměrně dost často. Přiznávám, že jako obvykle jsem stále sledovala řeku Moravu (6 ramen, která protékají městem). Stále se držela těsně kolem 1. stupně. Samozřejmě že jsem ráda, že v Jeseníkách tolik nepršelo a že se naší oblasti povodeň vyhnula. S postiženými lidmi však cítím.
Naše město ještě v roce 2004 postihlo tornádo. Rovněž hrůza. Je pravda, že čas zmírní bolest, ale vzpomínky stále zůstávají. Bojím se každého tání sněhu a prudkých dešťů.
Jen poznámka. Obnovovali jsme pojistku u pojišťovny, ale jsme pojištěni proti pádu letadla, proti vodě nikoliv. Povodně se v naší oblasti staly pravidelm, i když ne vždy na úrovni stoleté vody. Pojišťovna se jistí, aby nemusela platit.

Kolem našeho města se mají stavět ochranné hráze, jenže na odlehčovacích ramenech Moravy („výborný“ nápad bývalého starosty zavést slepá ramena) si lidé vybudovali zahrádky a teď žádají za pozemky vysoké ceny. Ale prý už na podzim se má začít hráz budovat. Obec obec nebo Povodí Moravy vykoupí pozemky podle jistého zákona. Nemusím se zmiňovat o tom, že ani další regulace – např. přesun jednoho koryta řeky – neprospěly. Řeka má dobrou paměť.

panenka

Já mám ve svém Městě řeku Moravu, ale naštěstí bydlím od této řeky dost daleko takže mě povodně nepotkaly.Ale 1 km od nás už je to horší pole,hokejkárna a jedna chata ty už pod vodou jsou.Dnes museli pána s té chaty i s veškerými zvířaty které tam chová prasata,koně,pštro­sy,kačeny,sle­pice odvézt pryč.Je mi tych lidí co jich to potkalo hrozně líto.

anonym

Zažívat TO na vlastní kůži – to bude velká síla. A opakovaně !!!
Jako spoustu lidí,i mě logicky napadlo – co a kdo (ti kompetentní) udělal,spíše neudělal,že se to opakuje jako přes kopírák?
13 let je snad dost dlouhá doba.

ReHu

Pardubice – OK.

dagry

Ikdyž jsem se Severní Moravy… tak u nás je to zatím v poklidu – Karlova Studánka – ale vyděsilo mě dnes ve zprávách, když říkali, že některé přehrady už se přelívají a lidi v okolí se „modlí“ ať to vydrží.

martina1

V Krkonoších začalo pršet asi v deset večer po třech dnech poprvé..Klidně bychom trochu deště vzali,aby se Moravě ulehčilo,ale…

lorja

Tady v Rožnově pod Radhoštěm není některým lidem opravdu co závidět.Jedna rodina bydlela 15 metrů od řeky Bečvy a od pondělka jim protéká pod okny.Prošli velkou vodou v roce 1997,vzali si úvěr na opravy a sotva dali svůj dům dohromady,je voda zase zpět.Moje rodina bydlí na kopci a přímo zasažena není.

Jahoda

Bydlím na Jesenicku, kde je to O.K. Ovšem lidí, kteří bydlí na Jižní Moravě apod., je mi velice líto. Nepřeji povodně nikomu, protože vím, že je to hrozné. Škody obrovské, ale peněz na jejich zaplacení moc není. Je to hrozné… ☹

člověk

PŘED PÁR LETY ZAČALO V EVROPĚ OBDOBÍ DEŠŤŮ,MŮŽE TO TRVAT DESETILETÍ A JE TO PRÝ JEN ZAČÁTEK,
JE TO ŠKODA,ALE JAK JDE JEN O MAJETEK NIC SE NEDĚJE,