Janek11

Zajímá mě doporučení jak jednat v případě který popisuji v dop. informacích. Jedná se o přestupek proti obč. Soužití.

Zdravím. Začátkem listopadu 2012 jsem se bohužel nechal vyprovokovat a jedné osobě jsem vlepil facku. Tomu předcházela urážka a taky facka mířená na mě, ovšem slabší. Jde mi o to, jestli je v pořádku, že předvoláni ke komisi přišlo až teď. Někde jsem četl něco o 60 dnech. Dále mě zajímá jestli se v případě vysoké pokuty vyplatí odvolat na kraj. Nemůže se pokuta zvýšit? Napadlo mě se omluvit protože budu v zahraničí. Tím se pokusit jednání odložit a posléze se odvolat. Platí, že pokud nepadne pravomocné rozhodnutí komise do roka od spáchání přestupku, tak je vše promlčeno? Nebo to je až od doby kdy se o přestupku úřad dozvěděl? Nejhorší na tom je, že jsem onu osobu v listopadu kontaktoval, omluvil se a domluvili jsme se že se z toho nic vyvozovat nebude. Udání tedy zřejmě podal zaměstnavatel osoby, jelikož k přestupku došlo v zaměstnáni. Prostě nechci platit 20000 Kč. Pro studenta Tj celkem darda. Svědky bohužel nemám. Taky řeším otazku jestli neni lepší uznat že reakce byla nepřiměřená ale zároveň vysvětlit jak to bylo. Přijmout pokutu a mít prostě klid. Nikdy jsem žádný problém neměl. O to víc mi to vrtá hlavou. I když je to dobrá živ. zkušenost.

Odpovědi
autacek

No podívej, zbytečně se do toho nezamotávej, jak sám píšeš, na uvedený incident svědci nejsou, k doktorovi s tím dotyčný též nešel, pracovní neschopnost mu z toho nevznikla, přestupková komise na vás udělá bububu, pokuta se konat nebude, protože to bude tvrzení proti tvrzení, případně to prezentuj tak, že k fyzickému kontaktu dojít mohlo, v okamžiku kdy jsi se snažil odvrátit jeho útok. Vzhledem k tomu, že k žádnému zranění ani tebe, ani jej nedošlo, jsi považoval celou záležitost za uzavřenou, příště by sis vyprosil, aby se protistrana zdržela jakéhokoli obdobného jednání které by narušovalo vzájemné občanské soužití a že očekáváš, že toto jednání bude dostatečnou prevencí, aby se něco podobného neopakovalo.