Hofmik

Zahřívání po připojení nabíječky

Zdravím,
mám NTB a mám ho asi 1 rok dříve byl zcela v pohodě a až teď asi poslední týden když připojím nabíječku tak se zvedne teplota z 64–68 na 80–84 (teplota procesoru core 0 i core 1 a teplota základní desky také).
Jedinou velkou změnou kterou jsem udělal bych upgrady windowsu z 7 na 8.1

Odpovědi
anonym

Záleží na tom, jak máš nastavený PowerManagement (je možné, že po připojení notesu na nabíječku se zvýší kmitočet procesoru – notes zvýší rychlost, a tím se může zvednout i jeho teplota). Můžeš si ve Správci úloh odsledovat výkon.
Pro začátek doporučuju vyčištění chladicích kanálů notesu:

  1. jen vysavačem nebo stlačeným vzduchem vyfoukat skrz větřecí mřížky – předem je nutné opatrně zablokovat lopatky ventilátoru (je vidět některou z mřížek), třeba párátkem (aby se větráček tlakem vzduchu ´neutočil´)
  2. rozebrat a vyčistit důkladně (včetně výměny pasty pod chladičem/i) – pokud je notes v záruce, nedoporučuju provádět ´samo-domo´

rigormortis

Tak první věc jsi odhadl…jiný OS.
Druhá věc je teplovodivá pasta na procesorech…ta vysychá a převod tepla klesá (teplo se neodvádí)…to můžeš klidně opravit i sám (stačí googlit).

McArthur

Vedle všech možných rad bych doporučil, abyste zvážil vyčistění chladiče a ventilátoru notebooku. V některých noteboocích je snadno přístupný ze spodní části, jinde se sundává klávesnice a u některých se musí rozebrat celý notebook. Když už budete v tom čištění chladiče, tak se vyplatí vyměnit teplovodivou pastu mezi chladičem a procesorem a případně chipsetem.

mosoj

Nehledej v tom vědu. Při nabíjení se zahřívá AKU baterie a to je stejné jako by jsi pod notebook topil.
Prostě Aku se něco nelíbí, nebo začíná stárnout. AKU má v sobě zabudovanou elektroniku na hlídání nabíjení i teploty. Kdyby bylo nejhůř nabíjení se přeruší.
No a procesor taktéž.