Avatar uživatele
Frckar

Zahraniční dobrovolné jednotky Waffen SS

Je pravda, že za druhé světové války bojovaly ve službách třetí říše zahraniční dobrovolné jednotky? Přesněji u Waffen SS? Mělo se údajně jednat o slovany a dokonce i o asiaty, je to pravda? díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? quentos, chudst, Jikra, dědapetr, baghira před 4067 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Waffen-SS (česky: Zbraně SS, respektive Ozbrojené SS) byly jednotky SS, určené k běžným vojenským operacím. Představovaly zvláštní a cizinecké jednotky nacistické armády, zahrnovaly přibližně 950 000 mužů, většinou dobrovolníků. Byly vedeny Heinrichem Himmlerem. V norimberských procesech byly pro válečnou krutost prohlášeny za zločineckou organizaci. Vyvinuly se z dvousetčlenné jednotky Hitlerovy osobní ochranky (die SchutzStaffel der NSDAP, odtud zkratka SS) ještě v dobách, kdy Hitler nebyl kancléřem, ale pouze vůdcem NSDAP v roce 1929.

http://cs.wikipedia.org/…
Doplňuji:
Historie a složení jednotek Waffen-SS, německých a
dobrovolnických formací evropských národů v těchto
jednotkách a životopisy jejich velitelů v letech 1939 - 45.

http://freiwilligen.sweb.cz/…

Upravil/a: dědapetr

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Ano, bolo to viac než 20 divízií.
chorvatská, ukrajinská, lotyšská, estonská, albánská, holandská, maďarská, vlámská, walónska, talianská, ruská, bieloruská, francúzska
Môžem vás potešiť, Česi a Slováci boli pre Nemeckú ríšu krajne nespoľahliví

Doplňuji:
V odkaze od DědaPetra
http://cs.wikipedia.org
na konci dokumentu po kliknutí na jednotlivú divíziu máte dosť večerpávajće údaje.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
chudst

O tom jsem slysel, ale podrobnosti nevim. Kazdopadne predpokladam, ze to bude pravda, vzdy se nasli i zahranicni dobrovolnici, kteri sympatizovali se Treti risi a kteri za ni dobrovolne bojovali. Jen si absolutne nemuzu vybavit, jestli to bylo i v dobe valky, nebo jeste pred ni, ani na konkretni udalost. Ale 100% jsem o tom cetl nebo videl v nejakem z nekolika desitek dokumentu, ktere jsem shledl. Pokud ma nekdo presnejsi informace, budu za ne rad.

---------
Doplnena: fajn, dedapetr to trosku priblizil, ale porad bych bral trosku konkretnejsi udaje, o cizineckych dobrovolnicich v SS je tam jen zminka.
Doplňuji:
Vyborne, dedopetre, mockrat dekuji!

Upravil/a: chudst

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mad

S německou armádou bojovali i Francouzi, Belgičené, Holanďané. Měli německé uniformy, jen na rukávu měli vyšitou svou národní příslušnost.S armádou se dostali až před Moskvu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jendahun

Jenom doplním,že hodně jich bylo naverbováno v zajateckých táborech,tak se tam dostali i Angličané.Byly to elitní jednotky,kde nejhorší prohřešek byl zbabělost v boji,tito pak končili u trestných praporů wehrmachtu(pokud nebyli popraveni ihned) a tam byli prakticky odsouzeni k smrti.Jednak u wehrmachtu byli tito vojáci velice neoblíbeni a také byli nasazováni do předem ztracených bitev.Himmler chtěl vytvořit samostatný stát pro veterány SS.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost