FlAsh_7

Zahraniční alternativa ulož.to?

Neznáte nějakou?

Odpovědi
anonym

Český pirátský rybníček (no spíš bažina) je řekněme poslední hájenou zónou, podobných webů které by umožnily bez kontroly obsahu uploadovat cokoliv a veřejně to sdílet se všemi, kteří si daný soubor zvládnou vyhledat podle názvu, je domnívám se celosvětově dost potlačovanou formou IT podnikání, u nás se tomu ale daří, vedle uložto je tu třeba i webshare.cz 🙂

Jde totiž čistě jen o parazitování na tvůrcích kteří z toho nemají absolutně nic, ale ulozto si zauctuje poplatek za stazeni souboru plnou rychlosti, jehoz výši samozřejmě nastavuje s vědomím toho, že i uživatel předem kalkuluje s tím, že se za danou částku dostane k autorsky chráněným dílům (jinak by ta částka ani nemohla být tak vysoká).

Domnívám se že vysušením téhle české bažiny tato forma parazitního podnikání v Evropě snad už definitivně skončí. File sharingové služby samozřejmě existují, sdílet nahraný soubor umožňuje vlastně i kterékoliv cloudové úložiště, velký rozdíl je ale v tom, že už neumožňují abyste soubor sdíleli s celým internetem a neumožní vám ten soubor vyhledat podle názvu (aniž by vám uploader předal specifický odkaz k jeho stažení). V tomto ohledu se od uložto zahraniční konkurence významně liší, tohle by si prostě nedovolili – neprošlo by jim to.

Schluker

Je jich nepreberne mnozstvi. Vice treba zde nebo na google: https://finan­cesonline.com/top-10-file-sharing-services/

mvbt

FastShare.cz je super