marvin87

Zahradní jezírko bez PVC folie?

Vykopal jsem na své zahradě jezírko a narazil jsem ve 40 cm na spodní vodu. Má otázka je, zda můžu mít jezírko bez PVC folie? Chtěl bych tam i ryby a vodní rostliny.

Odpovědi
Hykam

To záleží, jak vysoko je spodní voda, pokud bude delší dobu sucho, spodní voda může klesnout a pak Ti nepomůže ani dopouštění vody, bude stále unikat.
Osobně bych tam tu folii dal.

Chenda.

Ahoj a budeš si dělat celé zahradní jezírko kompletně sám? Pokud ne, tak bych tento dotaz nechal na odbornou firmu která ti bude pomáhat, nebo případně i na prodejce komponentů, pokud budeš vše realizovat svépomocí…dle mojí zkušenosti i prodavači dokáží dost poradit při správně položeném dotazu. Jinak například tady https://www.zah­radnijezirka.net/ mají o zahradních jezírkách spoustu zajímavých informací, tak klidně mrkni :)

marvin87

Vepište odpověď..Musel jsem ale v jedné části jezírko prohloubit na 80 cm kvuli rybičkám a voda se během dvou hodin zvedla do 50 cm.Bojim se že folii by to nadzvedlo.Bohužel mám nad zahradou rybník.

Hykam

Pokud je nad zahradou rybník, tak by se voda třeba udržela. A co tu folii zatížit např. štěrkem? Pokud bude v jezírku voda, tak by to nemělo nic udělat.