Jarmila

Zahradní bazén

Poraďte mi, prosím, je lepší u venkovního bazénu používat slanou vodu nebo UV lampu? Máte nějaké zkušenosti? Díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
Hykam

Já mám ty zkušenosti, že stačí jednou za týden dát do skimeru 1 chlorovou tabletu, pokud je teplejší počasí tudíž i teplejší voda můžete častěji a každý den pustit filtraci na 3–4 hodiny.
Dříve jsem používal různé přípravky, zkoušel kde co, voda smrděla po chloru (náklady na chemii 3–5 tis. Kč/rok) a při tomto postupu je to v pohodě, voda nezezelená (náklady cca 500,–Kč).
Pokud by jste nějakou delší dobu nepustil filtraci a voda přece jen zezelenala, stačí opět tableta a filtraci nechat běžet dokud se řasy nevysráží a potom vyluxovat.
Samozřejmě podmínka je písková filtrace.

Sabulak

Dobrý den, měl bych dotaz, jak jste řešili osvětlení bazénu? Myslím tím pochoz kolem vody, na dlažbě… Díky moc za info.

Kamilovo

My jsme si kupovali bazén teprve před nedávnem přes https://www.al­bixon.cz/baze­ny/ , takže s tím zatím moc zkušeností nemáme. Voda je celkem čistá, i když použiváme pouze filtraci a chlór. Myslíte, že jsou opravdu další opatření tak nutná