Avatar uživatele
Jarmila

Zahradní bazén

Poraďte mi, prosím, je lepší u venkovního bazénu používat slanou vodu nebo UV lampu? Máte nějaké zkušenosti? Díky za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, hanulka11 před 4474 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hykam

Já mám ty zkušenosti, že stačí jednou za týden dát do skimeru 1 chlorovou tabletu, pokud je teplejší počasí tudíž i teplejší voda můžete častěji a každý den pustit filtraci na 3–4 hodiny.
Dříve jsem používal různé přípravky, zkoušel kde co, voda smrděla po chloru (náklady na chemii 3–5 tis. Kč/rok) a při tomto postupu je to v pohodě, voda nezezelená (náklady cca 500,–Kč).
Pokud by jste nějakou delší dobu nepustil filtraci a voda přece jen zezelenala, stačí opět tableta a filtraci nechat běžet dokud se řasy nevysráží a potom vyluxovat.
Samozřejmě podmínka je písková filtrace.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sabulak

Dobrý den, měl bych dotaz, jak jste řešili osvětlení bazénu? Myslím tím pochoz kolem vody, na dlažbě… Díky moc za info.

Avatar uživatele
Kamilovo

My jsme si kupovali bazén teprve před nedávnem přes https://www.al­bixon.cz/baze­ny/ , takže s tím zatím moc zkušeností nemáme. Voda je celkem čistá, i když použiváme pouze filtraci a chlór. Myslíte, že jsou opravdu další opatření tak nutná

před 1517 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada