MrnousakCZE

Zahojí se někdy hodně rozškrabaný kousnutí od komára?

5×5 mmtak že to už vůbec nebude vidět?
Doplňuji:
quimby
no a přesně to sem myslel, jestli se ta jizva zahojí, já osobně myslim že ne :D

Odpovědi
anonym

Ranku si desinfikuj (alkohol, jodisol…), namaž nějakým mastným krémem (úplně stačí vepřové sádlo) a dál neškrábej, hlavně si nestrhávej strup. A pokud by začala hodně hnisat, zajdi si ji k doktorovi nechat vyčistit.
Zahojí se poměrně brzy, jen ji nech v ´klidu´, nevšímej si jí.
😉
Doplňuji:
Quimby: …„normálně si takovejch věcí člověk nevšímá“…
Jo – některé jizvy mám cca 40 let – a nevšímám si jich…
:o
Koneckonců – ony si mne také nevšímají…

Quimby

Já sem si taky jedno kousnutí rozškrábal několikrát, i strhnul strup a zůstala mi jizva ve tvaru kolečka, vidět to je, ale normálně si takovejch věcí člověk nevšímá.

Questman

Nezahojí, osobně jsem si (já vůl!) rozškrábal v zápalu blbosti jebáka a dodnes tam mám díru jak po průstřelu :(
Je to asi slabá útěcha ale ze zkušenosti ti můžu říct, že drobné tělesné „vady“ jako jizvičky apod. často i „vylepšují“ fádní vzhled kůže a máloco doopravdy vadí alespoň co se opačného pohlaví týče :)