da ny

Zahoďte mikrovlnky!?

Zajímá mne Váš názor / četnost užívání MW:
…„Vzhledem k jednoznačným závěrům švýcarských, ruských a německých vědeckých klinických studií, nelze ignorovat mikrovlnky uhnízděné v našich kuchyních.“…
Děkuji :)
Doplňuji:
Otázka je položena v kategorii aktuality/ZÁBAVA,
proto tady „netluču argumentama“ :)
Mně osobně ohřívaný pokrm v MW nechutná. Když už je doma, tak si v ní tak 4× v roce dělám Popcorn, vlastně jen překáží 🙂
O tom, že takto ohřátý pokrm je zcela znehodnocen (netvrdím, že závadný, jsem já přesvědčená.
Nic, nikomu nevnucuji, ptám se.

Nejlepší odpověď
Alesh

MW používám denně/pravidelně

kravina, cituj zdroje, na elektromagnetické vlně nic škodlivého není

Další odpovědi
www

Jsem přesvědčen/a o škodlivosti MW - přesto ji občas použiji

To bychom museli zahodit i mobily, je to podobný a stejně tak neprokázaný problém!
Doplňuji:
Rovněž nic nevnucuji, pouze odpovídám 🙂
Tyto závěry odborníků, se liší často až diametrálně, proto si dělám názor svůj.
Ohřáté klasicky je rozhodně chutnější, v MV troubě však rychlejší a proto ji občas použiji.
Zkušenost

anonym

MW nepoužívám vůbec / nemám

Netuším,jaké „jednoznačné závěry“ máš na mysli, ale mikrowellku považuju za zbytečný krám, v kuchyni by mi jen zavazela.
😉

Drap

MW používám jen občas

Používám občas. Je to hlavně pohodlné. Přímá škodlivost spolehlivě prokázána při běžném použivání doposud nebyla potvrzena.

petra15

Jsem přesvědčen/a o škodlivosti MW - proto ji nepoužívám

Nejen mikrovlnka, ale i mobil není v porádku, kdyz se pouzívá nesprávne (u ucha).

Lamalam

MW používám denně/pravidelně

Uveď původní zdroje. Jinak je to jenom výkřik do tmy.

mosoj

MW používám denně/pravidelně

Pro mně za mně zahoď si co chceš. Hlavně si uvědom v jakém elektromagnetickém smogu se pohybuješ.

quentos

MW používám denně/pravidelně

… ale prdlajs, jde vesměs o falešné poplašné zprávy. Všechny ty hysterické emaily typu „zahoďte mikrovlnky“ pocházejí od jednoho a téhož člověka, jehož jméno, jak bylo zjištěno, je smyšlené.
Üž jen hysterický charakter a kategorický imperativ všech těchto zpráv jasně ukazuje na hoax.
O nějakém „uvolňování životu nebezpečného záření“ nemůže být (alespoň ve většině případů) ani řeč.
Jediné, co na těchto hysterických zpráváchj je pravdou, je, že by se v mikrovlnce neměla ohřívat samotná voda, nechcete-li mít z bytu kůlničku na dříví, a že by se rovněž neměla používat k ohřívání syrového masa. http://www.go­odhousekeepin­g.com/recipes/mi­crowave-radiation-ovens-460709

Nazdar Bazar

Jsem přesvědčen/a o škodlivosti MW - proto ji nepoužívám

Doplňuji:
Krám a svinstvo. Ovšem pro staromládence či důchodce ohřívajicí polotovary či připravovanou ohřátou stravu pro své vnoučky ideální.

anonym

MW používám jen občas

Doplňuji:
Jsem jí na tvůj popud hned vyhodil z okna,ale bydlím v baráčku,tak jí jdu hned odklidit a dát do sběrnýho dvora,jelikož se odpad musí třídit.

vertigo

MW používám denně/pravidelně

V MW ohřívám jen minimálně, ale dost často VAŔÍM.
Jediným, čím se cítím být ohrožen, je rozežranost a nadváha. Jak by ne. Odpovědí je MÉ VLASTNÍ DÍLO – a tímpádem asi chápete, že jsou mi veškeré rádobyvědecké bludy dost ukradené. Aspoň vím, co jsem do buchty dal, a né jako chemické koktejly trvanlivých „koláčů“ ze supermarketu. Jediná „Éčka“ jsou v tomto případě vanilkový cukr a prášek do pečiva.

Perník:
http://s24.pos­timg.org/7j2lb6045/­IMG00077.jpg
http://s28.pos­timg.org/eoblgj965/IM­G00078.jpg
http://s7.pos­timg.org/qbv4wvfff/­IMG00079.jpg
http://s23.pos­timg.org/qn6h4ryp­n/IMG00080.jpg
http://s27.pos­timg.org/6hvyk8lk3/­IMG00082.jpg

Makovec:
http://s23.pos­timg.org/f4g6jwgvv/­IMG00089.jpg
http://s4.pos­timg.org/50u0m7yd9/­IMG00091.jpg
http://s27.pos­timg.org/qx1mmsjdv/­IMG00092.jpg
http://s24.pos­timg.org/am7wsa4gl/­IMG00093.jpg

Základní recept:

2 hrnky polohrubé mouky, necelý hrnek cukru, 1/2 hrnku oleje, 1 hrnek mléka, špetka soli, 2 vejce, 1 prášek do perníku/do pečiva, trochu kakaa nebo kokos, rozinky, apod.
Vše rozšleháme a vlníme:
nejprve na 800W 5 min, potom 700W 7 min.
Necháme vychladnout ve formě.

Kéž by nás ohrožovalo jen tohle…
Doplňuji:
Jedná se o mikrovlnku BEZ horkého vzduchu, použity byly pravdu jen mikrovlny.
http://x.co/4stGe

kapka

MW používám denně/pravidelně

Já v mikrovlnce vařím i polívku. :D

Mirdas

MW nepoužívám vůbec / nemám

Pepa25

MW používám denně/pravidelně

Doplňuji:
Jestli čteš WM magazín, osud.cz a podobné zdroje, kde dávají takového rady, tak tě lituju. Jenom to prosím nepřeposílej řetězovými dopisy dál, už kolovalo ledacos, např. http://www.ho­ax.cz/retezove-emaily/voda-a-mikrovlnka/

talka

MW používám denně/pravidelně

Doplňuji:
Změnu chuti jsem zatím nepostřehla (asi nemám tak vytříbenou), ale vím, že se v MW ničí choroboplodné mikročástice. Dle doporučení lékaře – pacienti po transplantaci nějakého vnitřního orgánu mají každou (teď nevím, zda jen syrovou) potravinu/zele­ninu,ovoce prohnat v MW.

suaeda

MW používám jen občas

Doplňuji:
Mikrovlnku občas na rychlé ohřevy jídel používáme, ale na vaření vůbec. Raději využíváme plynový sporák.
Za zimního počasí, kdy se člověk potřebuje rychle zahřát, tak na přípravu svařeného vína s kořením a cukrem je nedostižná.

postcd

Jsem přesvědčen/a o škodlivosti MW - proto ji nepoužívám

brillant

MW používám denně/pravidelně

honza001

MW používám denně/pravidelně

Rocker

MW používám denně/pravidelně

ivzez

MW používám denně/pravidelně

Doplňuji:
Ty „jednoznačné závěry“
jsou stejně spolehlivé
jako konec světa 2012.

beer

Jsem přesvědčen/a o škodlivosti MW - přesto ji občas použiji

Emefej

MW používám denně/pravidelně

To co tvrdíš, nikdo hodnověrně nedokázal. Takových nepodložených blábolů se na netu najdou hromady.

Nevíteto?

MW používám denně/pravidelně

dudu

MW používám denně/pravidelně

Lilix

MW používám denně/pravidelně

da ny

To talka:
Souhlasím, v medicíně je často něco za něco!
Pokud jde o udržení, prodloužení života je každá rada drahá.
Znám pediatry, kteří jsou nešťastní z ohřívání mléka (i mateřského), pokrmů maminkami malým dětem. Dětských konzerv z marketů… Dokonce z ohřívání mateřského i umělého mléka jako příkrm novorozencům, v krátkém čase po porodu v nemocnicích.
Jiní nemají námitky, nic nesledují, neví, nezajímají se…
Tato strava je i dle mého názoru přinejmenším prostě „mrtvá“, maximálně vlákninová hmota.....