Dados

Záhadný objekt

Zdravím, občas, když se dívám z balkonu tak si všimnu jasného světla. Nejdříve stojí a nehýbe se a potom začne zvolna zapadat za kopec. Nevíte co to je ? Napadl mě vrtulník, ale to by bylo slyšet. A letadlo nemůže stát na jednom místě.

Odpovědi
verunka483

když jsem četla že začne zvolna zapadat za kopec, napadlo mne Slunce :D to ale asi ne, co? :D
netuším, zkuste někdy jít blíž a prozkoumat o co jde ;)

www

Podle mne to může být jak vrtulník, tak i letadlo.
Pokud letí letadlo přímo k tobě nebo od tebe, jeví se jako na jednom místě. Teprve při klesání jeho pohyb zaregistruješ.
Není náhodou wi kopcem nějaké letiště? Taky bych zkusil dalekohled, i obyčejný 10×50 leccos vysvětlí 😉
Doplňuji:
Nejprve oprava: ..za kopcem..
Také to může být bílá světlice, na dálku uvidíš pouze její rozsvícení před nejvyšším bodem, pak pomalý pád.

Jsem si na 100% jistý, že to byla Qatrocoptéra, ta není slyšet a stojí klidně 10 min nehybně

arygnoc

nehovoríte, na ktorej svetovej strane jav pozorujete a ako dlho celý jav trvá.
okrem iného tu spomenutého (vrtuľník, lietadlo a pod) sa skutočne môže jednať o astronomická úkaz.
niektoré hviezdy (planéty) skutočne vystupujú iba nízko nad obzor a potom relatívne rýchlo zapadajú. To že ste ich predtým nevideli (ako stúpajú), môže byť spôsobené tým, že nad obzor vystúpili (vyšli) ešte počas denného svetla.
Prípadne sa môže jednať i o družice.

honza19hk

pokud bude vrtlník daleko a vysoko neuslyšíš ho.

nonnel

To bude na 100% UFO.

LadyG

Ano, to už je několik desítek let známo, že nás už i několikrát kontaktovali. Fotek existuje víc než dost a i každý z nás může na večerní obloze dál od města vidět jeden nebo více neblikajících předmětů. Dá se zjistit jestli to není satelit tak, že k tomu vyšlete myšlenku pozdravu a oni se vám na oplátku rozsvítí. Někdy to chce ale trochu důvěry mezi vámi a jimi. Nemusí vám zablikat hned. A myslete pozitivně :)