Avatar uživatele
Dados

Záhadný objekt

Zdravím, občas, když se dívám z balkonu tak si všimnu jasného světla. Nejdříve stojí a nehýbe se a potom začne zvolna zapadat za kopec. Nevíte co to je ? Napadl mě vrtulník, ale to by bylo slyšet. A letadlo nemůže stát na jednom místě.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? 4512, Luuu před 3926 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
verunka483

když jsem četla že začne zvolna zapadat za kopec, napadlo mne Slunce :D to ale asi ne, co? :D
netuším, zkuste někdy jít blíž a prozkoumat o co jde ;)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
www

Podle mne to může být jak vrtulník, tak i letadlo.
Pokud letí letadlo přímo k tobě nebo od tebe, jeví se jako na jednom místě. Teprve při klesání jeho pohyb zaregistruješ.
Není náhodou wi kopcem nějaké letiště? Taky bych zkusil dalekohled, i obyčejný 10×50 leccos vysvětlí 😉
Doplňuji:
Nejprve oprava: ..za kopcem..
Také to může být bílá světlice, na dálku uvidíš pouze její rozsvícení před nejvyšším bodem, pak pomalý pád.

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
4512

Jsem si na 100% jistý, že to byla Qatrocoptéra, ta není slyšet a stojí klidně 10 min nehybně

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

nehovoríte, na ktorej svetovej strane jav pozorujete a ako dlho celý jav trvá.
okrem iného tu spomenutého (vrtuľník, lietadlo a pod) sa skutočne môže jednať o astronomická úkaz.
niektoré hviezdy (planéty) skutočne vystupujú iba nízko nad obzor a potom relatívne rýchlo zapadajú. To že ste ich predtým nevideli (ako stúpajú), môže byť spôsobené tým, že nad obzor vystúpili (vyšli) ešte počas denného svetla.
Prípadne sa môže jednať i o družice.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

pokud bude vrtlník daleko a vysoko neuslyšíš ho.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nonnel

To bude na 100% UFO.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
LadyG

Ano, to už je několik desítek let známo, že nás už i několikrát kontaktovali. Fotek existuje víc než dost a i každý z nás může na večerní obloze dál od města vidět jeden nebo více neblikajících předmětů. Dá se zjistit jestli to není satelit tak, že k tomu vyšlete myšlenku pozdravu a oni se vám na oplátku rozsvítí. Někdy to chce ale trochu důvěry mezi vámi a jimi. Nemusí vám zablikat hned. A myslete pozitivně :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek