NiCMOCBOY

Zadrel se skutr v den prodeje – co se s tim da delat?

Zdravim vsechny a prosim o nazor.
Zakoupil jsem skutr z druhe ruky na inzerat. Pri prevozu jsem urazil cca 100km a prestal jet – zadrel se, jak mi po par dnech sdelil servis.
Nechci delat dusno a normalne od smlouvy odstoupit – snad to lze, co vy na to.
Mam takovou malou vyhodu – neplatnou kupni smlouvu, protoze se majitelka prodeje nezucastnila {obchod zprostredkoval jeji expritel, na coz mam svedka}. Opravu zrejme nezaridi kvuli nakladum, proto odstupuji.
Doplňuji:
Stroj byl dotankovany, takze jsem netankoval a rovnou vyrazil smer domov.

Nejlepší odpověď
mojitek

  1. ta tvoje „výhoda“ je ve skutečnosti nevýhoda(teda pokud ten její expřítel neměl plnou moc k prodeji.Neznám podrobnosti co je ve smlouvě..( pokud neměl plnou moc k prodeji,klidně se může jednat o podvod,kdo ví.To by byla záležitost pro policii)

2)Pokud by v bodě 1) bylo vše ok,tak se obávám,že placení opravy bude na tobě.Při případným soudním sporu budete těžko dokazovat,že jsi ho při cestě nezničil (např. nevhodnou jízdou,že jsi tam nedolil olej který tam nepatří,atd) . Prodejce má tu výhodu,že skůtr byl při prodeji ok a i kdyby tam byl špatný olej,tak on se může ohradit,že tam byl ten správný a ty jsi tam po prodeji dolil něco jinýho a pak vyměnil aby se nic nepoznalo atd atd.. Joo,koupě ojetiny není zase až tak jednoduchá věc..

Další odpovědi
JájsemRaibek

No celkem složitá situace. Na jednu stranu pokud nemáš kupní smlouvu s majitelem, tak vlastně nemáš nic.
Na druhou stranu, co když jsi dal do benzínu málooleje nebo prostě vůbec? Asi by to chtělo znalecký posudek než činit právní kroky.

anonym

To je dobrý vtip. Takovému člověku je opravdu škoda něco prodávat. To nestydíš? Kdybys skútr se zadřeným motorem koupil a zjistil to až po prodeji, tak se nedivím. Takhle koukej zaplatit opravu a nedělej ze sebe pitomce.
A to máš ještě odvahu hledat pro sebe „výhody“. Měl by ses zamyslet nad svým charakterem.
Doplňuji:
Je povinností řidiče zkontrolovat si před jízdou technický stav vozidla. Kontroloval se včetně zjištění stavu PHM v nádrži a oleje.
Tohle byla jedna ze základních pouček v teorii, když jsem dělala řidičák já. Dnes už to snad neplatí?

iwrana

Jestli jste ho utavil vaší špatnou jízdou,třeba tak že jste ho hnal naplno i s kopce,tak i když se vám podaří od smlouvy odstoupit,tak po vás může majitelka chtít uhradit opravu.

cukrar

NiCMOCBOY,
vy můžete vozidlo reklamovat, vracet , hádat se a cokoliv.
Prodejce má právo rovněž se bránit. Určitě nebude chtít vzít zpět poškozené vozidlo, které jste nereklamoval jemu, ale nechal ho rozebrat někde…
Otočte si situaci, jak byste se zachoval vy?

Domnívám se, že pokud to nepotáhnete přes soud, nemáte šanci. I u soudu to nemáte jisté.