Avatar uživatele
Pokročilý

Zádost o zrušení věcného břemene

Potřebuji zrušit věcné břemeno dolování, které mám na domě a v podniku který toto věcné břemeno má mi řekli, že musím sepsat žádost o jeho zrušení, ale nevím jak má vypadat. Poraďte prosím. Nejlepší by byl nějaký vzor.
Doplňuji:
Děkuji, ale není to úplně ono. Já potřebuji žádost, kterou dát do toho podniku. Smlouvu sepíšeme až na konec podle toho, jestli mé žádosti vyhoví.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

1. musíte se dohodnout s ´podnikem´ a sepsat smlouvu o zrušení věcného břemene (nepochybně vám tento ´podnik´ poradí jak tuto jednoduchou smlouvu sepsat - jinak na internetu neleznete takovýchto vzorů habaděj, např. viz zdroj níže)

2. tuto smlouvu musíte vložit do katastru nemovitostí

------------

Občanský zákoník
§ 151p
(1) Věcná břemena zanikají rozhodnutím příslušného orgánu nebo ze zákona. K zániku práva odpovídajícího věcnému břemeni smlouvou je nutný vklad do katastru nemovitostí.
(2) Věcné břemeno zanikne, nastanou-li takové trvalé změny, že věc již nemůže sloužit potřebám oprávněné osoby nebo prospěšnějšímu užívání její nemovitosti; přechodnou nemožností výkonu práva věcné břemeno nezaniká.
(3) Vznikne-li změnou poměrů hrubý nepoměr mezi věcným břemenem a výhodou oprávněného, může soud rozhodnout, že se věcné břemeno za přiměřenou náhradu omezuje nebo zrušuje. Nelze-li pro změnu poměrů spravedlivě trvat na věcném plnění, může soud rozhodnout, aby se namísto věcného plnění poskytovalo peněžité plnění.
(4) Patří-li právo odpovídající věcnému břemeni určité osobě, věcné břemeno zanikne nejpozději její smrtí nebo zánikem. Věcná břemena zřízená v souvislosti s provozem podniku3a) přecházejí při jeho převodu či přechodu na nabyvatele podniku. To platí i v případě převodu nebo přechodu takové části podniku, která může být provozována jako samostatný podnik.

Zdroj: http://209.85.135.132/search?q =cache:7hWdJSW39o4J:www.firm4y .cz/data/modules/download/1194 777843_SMLOUVA%2520O%2520Z%C3% 81NIKU%2520V%C4%9ACN%C3%89HO%2 520B%C5%98EMENE.doc+smlouvu+o+ zru%C5%A1en%C3%AD+v%C4%9Bcn%C3 %A9ho+b%C5%99emene&cd=1&hl=cs& ct=clnk&gl=cz&client=firefox-a

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2007
Zlatý standa 1251
Zlatý ivzez 799
Zlatý mosoj 670
Zlatý gecco 534
Zlatý led 505
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 419
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.