Zadost o podminecne propusteni z vykonu trestu

Prosim o radu,jake body by mela obsahovat Zadost o podminecne propusteni z vykonu trestu a kam tuto zadost odeslat dekuji za odpoved

Nejlepší odpověď
standa

O žádosti bude rozhodovat soud, v jehož působnosti je trest vykonáván, což znamená, že se nejspíš bude jednat o jiný soud, než který rozhodoval o vině a trestu.

Žádost by měla obsahovat:

  • informace o rozsudku (číslo jednací…)
  • ideální je přiložit kopii tohoto rozsudku
  • datum od kdy je trest vykonáván
  • stručný popis dosavadního průběhu trestu se zaměřením na pozitivní informace (pochvaly ap.)
  • stručný nástin nejbližší budoucnosti po propuštění (bydlení, práce, rodinné zázemí ap.)
  • prohlášení lítosti nad spáchaným trestným činem může taky pomoci
  • v žádosti musí být uveden NÁVRH, o kterém bude soud rozhodovat, tedy že odsouzený navrhuje, aby ho soud podmíněně propustil z výkonu trestu odnětí svobody a stanovil mu přiměřenou zkušební dobu.