annas

Žádná sněhová vločka v lavině se necítí ani trochu zodpovědná, tak jako lidé v ČR nemají pocit odpovědnosti za cokoli?

1.věta
“Žádná sněhová vločka v lavině se necítí ani tochu zodpovědná" Voltaire

2. věta

“Platí, že lidé v ČR nemají pocit, že mají mít odpovědnost za cokoliv" Muriel Bluive, francouzská historička

Nebo platí

„Nemáme nikdy odpovědnost za činy druhých, neseme odpovědnost jen za ty své“ Don Miguel Ruiz

Obrázek https://pixaba­y.com/cs/lavi­na-sn%C3%ADh-lavinov%C3%A9-nebezpe%C4%8D%C3%AD-2339755/

Nejlepší odpověď
Drap

S první větou souhlasím
U druhé věty to nevidím tak jednoznačně.Myslím že to nelze paušalizovat. Jistě je i u nás celá řada lidí kteří se cítí zodpovědní za spoustu věcí,Za svůj život, za blaho své a své rodiny a tak dále. Spousta lidí se cítí o odpovědna za ekologii, za školství, za směr kterým se ubírá naše republika. Zde by to šlo myslím lépe hodnotit podle jednotlivých generací. Myslím, že lidé starší se cítí obecně, díky svým zkušenostem za tyto společenské věci odpovědní a jsou i ochotni pro to něco udělat.
Obecně za činy druhých sice odpovědnost nemáme, pokud je však nějakým způsobem neovlivňujeme. V jistých situacích, v tomto případě lze považovat za zodpovědné o naše svědomí. Samozřejmě netýká se to všech, třeba lidí bez svědomí.

Další odpovědi
aliendrone

Možná jste si annas nevšimla, ale CELÝ SYSTÉM je postaven na tom, že v podstatě NIKDO z ODPOVĚDNÝCH NENÍ za NIC odpovědný. :D :D :D

Jakýpak má tedy smysl se ptát/dožadovat se odpovědnosti u těch bezvýznamných, na kterých pendrek záleží? ;) :)

Kepler

S Voltairem souhlasím. S tím dalším je to dost problematické. Jistě, nějaká společenská odpovědnost by měla být, ale nemůžu zodpovídat za všechny činy druhých. Ti , kteří společenskou odpovědnost cítí, chodí k volbám. Ti druzí jen na všechno nadávají, všechno je prasokracie, ale neudělají nic, že aleindrone a spol. ? Kdo nic nedělá nic proti neřádům s řády má právo akorát mlčet.

Jiří Bohumil

ad.1– nejsme sněhové vločky, většinou se ale asi za ně považují naši politici, neboť se jim to hodí
ad.2– jsem občan a jako občan cítím odpovědnost za veškeré své činy
ad.3– cítím i (možná částečně) odpovědnost za činy druhých, v případě že na ně mohu mít určitý vliv (v okruhu své rodiny a blízkých příbuzných-partner, děti, vnoučata a sourozenci)

zjentek

Až oni, tak já taky!

Klasický impresionismus.

plebs

Na př. letadýlka CASA za 3,5 mld, zakoupena bez posudku, v zápětí vydán létání zákaz pro poruchy, škoda 800 mil., a JUDr., Vlastička za nic nemůže, jak pravil pan Kalousek, že to bylo politické rozhodnutí. Poté proběhl soud a VIP advokát Sokol jistě kvalitně pracuje a zapracuje.
Anebo ex senátor Alexandr Novák a jeho společníci na severu při porcování dotací škoda asi 14 miliard a to média prážská kavárnička skoro nekomentují.
I když nejsem obdivovatel firmy ANO ani Babiše, ale pokud na hraně zákonů vyloudil nějakých 50 melounů, tak je to mini, proti dalším velkohrabálkům minium a to již několik měsíců paparazi Babiš Babiš, ale doposud nikdo nepředloží důkazy pro obyčené lidi, zda byl porušen starý OZ, neb nový OZ, případně jiné zákony.

aliendrone

A z čeho Keplere usuzuješ, že „jen nadávám“ a „nic nedělám“? ;) :) Ti, kteří OPRAVDU cítí nějakou společensou zodpovědnost neztrácejí čas blbostmi jako jsou volby (které mimochodem režim utužují), ale počínají si řekněme trochu RACIONÁLNĚJI. :)

Kepler

Prostě mi tak připadáš. Nevím jak jsi starý, ale tvoje názory jsou nevyzrálé. Kdybys na vlastní kůži zažil, co jsem si za komunistů zažil já, mluvil bys jinak a vážil si toho, že ti parchanti jsou už historicky znemožněni a že tady máme aspo

Kepler

…aspoň jakous takous demokracii. Nebyl bys tak urážlivě blahosklonný, tak neuč orla lítat, vrabčáku 🙂

aliendrone

Kdepak – to bych nezkoušel. Nevím proč, ale z nějakého důvodu si myslím, že nejsme věkově od sebe moc daleko. ;) :D :D

Víš, já nepatřím mezi všechny ty kteří za komárů STRAŠLIVĚ trpěli.Já si pamatuju tu dobu trochu jinak, než se dnes vyučuje a předkládá. A dokonce jsem trochu i zažil tu „druhou“ stránku na vlastní kůži. Dostals někdy pořádnou nakládačku pendrekem? Co? ;) Nemyslím obyčejným VUMLem, ale „federálem“ – jestli víš co to je. Vím, jaké to je mít klepeta přes katr a celá fízlárna si pro zábavu chodí „bouchnout do toho hajzla“. A nějaké cesty do kapitalistické ciziny mi také nehroziy, už jen proto, že po 68 mi obě tetičky foukly na západ, takže šmitec. No a? To ze mne nedělá mučedníka. Já si nevozil prdel v nových západních autech jako proslavení disidenti. Nebyl jsem členem Chátry 77 ani jsem ji nepodepsal.

Moje průsery pramenily z VLASTNÍHO přesvědčení a měl jsem je díky MÉMU vlastnímu přičinění!

Nikdy jsem za to nechtěl nějaký potlesk (proč taky) a ani by ne nenapadlo se považovat za nějakého disidenta nebo dokonce „třetí odboj“ – jako ty šašky, kteří si na Hrádečku natáčeli soukromá divadelní představení na VHSky (tenkrát!!! – pamatuješ kolik stálo blbý video a „nebozí disidenti“ měli KAMERU, která stála 5× tolik!!) . To bych pokrytecky dělal z nouze cnost. I když bych pořád na tom byl lépe, než ti „opravdoví demokraté“, kteří se kdysi mohli podělat, aby vlezli komančům do řiti, měli se jako prasata v žitě… a dnes na ně nadávají!! (např. pan VELKOUMĚLEC Bartoška nebo VEŠkrnová, která možná je ti známo přeblafla polovinu ÚV, jen aby dostala roli – tu druhou nemohla, protože tam byly i ženský a buzny)

Chápu tě, že nemáš rád komáry. Nevím co sis prožil, ale věř mi, že si alespoň aproximativně dovedu představit proč je nesnášíš – každý kdo poznal „druhou tvář“ režimu na vlastní kůži to chápe. Sám jsem měl kliku, že jsem se dostal na školu (popravdě – vstoupil jsem nakonec oportunisticky do SSM a navíc poté co Brežněv natáhl bačkory došlo k „oteplení“, to je celé).

Ale… TO JE MINULOST! Ty pořád ještě žiješ v jejím zajetí. Rusko DÁVNO NEZNAMENÁ komunismus, jakkoliv si to pomýleně myslíš. Stejně tak Německo neznamená nacismus (a že je tam POŘÁD HODNĚ fýrerových příznivců, jakkoliv se tváří jako jeho odpůrci).

Být vděčný za tu trochu demokracie, co máme? Ano, už jsem jednou režimu „byl vděčný“, už jsem byl – A STAČILO!!. :( A DODNES TOHO LITUJI!! Byl jsem vděčné zbabělé prase tleskající na dementoidních schůzích, byl jsem vděčný, že můžu studovat, že nepozavírali celý národ, ale jen omezené množství a mě zrovna ne. A držel hubu a krok a jako všichni maximálně jen remcal v hospodě (ale ne moc nahlas, víš jak to chodilo).

Jsem vychován jako ateista a proto tak usilovně pátrám po Bohu – kdo ví, možná tu šance je. Ale v našem věku jak možná víš prostě nějak přichází poznání, že NE VŠECHNO se dá udýchat. Nejsem žádný Mirek Dušín, je hodně takových, kteří by by řekli, že jsem jeho opak a mezi nimi jistě i pár takových, kteří by to řekli PLNÝM PRÁVEM. Co nadělám. :(

Ale dnes už mi nic nestojí za to, abych nenazýval věci pravými jmény. Venkoncem do penálu nedaleko, takže proč si „nadělovat“, když nemusím. Odmítám být vděčný. Nebudu dělat „jakože nic“ a nebudu tleskat sráčům, kteří nám vládnou za „trochu“ čehokoliv. Naopak – přišel jsem na to, že nikdy není pozdě a i kdyby, tak i pozdě je lepší než VŮBEC!

Budˇ si vděčný, když chceš. Je to jen a jen tvoje volba. Házej papírky a spokojeně se poté poplácej po rameni s tím, žes splnil svoji občanskou povinnost. (Jen dej pozor, aby sis při tom nezlomil ruku! ;) :D)

Možná jednou i na tebe přijde den, kdy si UPŘÍMNĚ položíš otázku – nemohl jsem něco udělat? Něco víc? Nevím jestli přijde, ale vím JISTĚ, že pokud ano, tak ten den bude POŘÁDNĚ hnusný!!!

Ale i kdyby takový den nepřišel, tak nevěš hlavu, nic se neděje. Svět nestojí na nějakém Keplerovi a Aliendronovi a alespoň v tom můžeme spatřovat útěchu. :)

PS – to, že moje názory na tebe působí nevyzrále není nic překvapivého. Jsem totiž známý zastydlý puberťák s naprosto úchylným smyslem pro humor (a zdá se, že mi to asi vydrží až do slavného finále)! Ostatně – máma mi vždycky říkala: „Kluku, ty až dostaneš jednou rozum, tak ho samou radostí ztratíš a nadosmrti budeš mít hov*o!“ A dnes jistě i ty už víš, že mámy mají VŽDYCKY pravdu! ;) :D :D
Blbé je, že s ohledem na nižší výkonnost paměti než kdysi, tak si už tak události dobře nevybavuji, tudíž ani netuším, zda-li jsem ten SLAVNÝ okamžik náhodou neprošvihl. :) :D

Kepler

No, ty ses teda rozšoupl. Musím přiznat, že až tak natvrdo jako pendrekama jsem to neslízl a za kopečky mi vzala jenom jedna teta. Nehledě na to, že ve 48. táta přišel o živnost a mohl jsem vyrůstat v úplně jiném prostředí.
O Rusácích nemám žádné iluze, ti jsou pořád stejní imperialisti. To že ti komici si dnes říkají jinak, vůbec nic neznamená. Ostatně sám Putin, bývalý agent KGB je toho nejlepším důkazem. Proto tak nesnáším ani Zemana, toho ruského vlezdoprdelku. To už hraničí s vlastizradou. A proto chodím k volbám. Však Emzák už stejně moc dlouho nevydrží.