Meggie2

Začala 3. světová válka konfliktem USA s Iránem?

Někdo říká, že 3.Světová válka dávno je. Někdo zas, že ke světové válce je potřeba konflikt více zemí najednou. Jak to tedy je ?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… to sem si teda nevšiml … místní konflikty byly od počátku věků …

Další odpovědi
hapiky

Světová válka (také globální válka) je vojenský konflikt velkých rozměrů, který přímo nebo nepřímo ovlivňuje celý svět. Světová válka může zahrnovat více zemí nebo kontinentů, případně pouze dvě země, jejichž válka má globální dopady. Mnoho konfliktů bylo v historii subjektivně považováno za světové války, např. Studená válka nebo válka proti terorismu, avšak pojem světová válka je obecně běžně akceptován v případě retrospektivního pojmenování pouze dvou významných mezinárodních konfliktů 20. století: první (1914–1918) a druhé světové války (1939–1945).
Wiki.

Ametyst

Tenhle konflikt trvá už desítky let a obě strany se pošťuchovaly celou dobu. Jenomže Donald Trump je rázný a měl už dost ostřelování ropných tankerů a ozbrojených provokací proti US ambasádě ap. Tak konal. Netřeba mít strach z celosvětové války.
Írán je známým vývozcem islámského teroru, nic nového.

Dr. Darko

Já si myslím, že 3. Světová válka už dávno běží. Válčí se pořád, Irák, Afghanistán, Sýrie… Irán není žádná změna.