začíná vždy otázka proč? jak? kam? kde? kdy? a nebo taky co?

sám sebe se někdy ptám jak to vůbec je :)

Nejlepší odpověď
quentos

Kdepak, existují ještě otázky zjišťovací (ty, na něž se dá odpovědět ano/ne) a ty začínají obvykle slovesem – třeba jako právě tahle…

Další odpovědi
annas

Doplním všechny možné druhy otázek. Nejsprávnější variantou otázek jsou odtázky doplňovací , v anketách pak zjišťovací nebo vylučovací.

  1. d plňovací – obsahují tázací slovo a nelze na ně odpovědět ano/ne (př. Kdo to udělal? , Proč , kdy to udělal? Co udělal? vyžaduje se odpověď celou větou či celým výrazem .
  2. zjišťovací – umožňují odpověď ano/ne (př. Budeš se dívat na televizi?) Uplatňují se zde v anketách.
  3. vylučovací – ptají se na více možností (nabízejí varianty odpovědi), odpovídáme na ně částí položené otázky (př. Půjdeš do kina, nebo zůstaneš doma?) Také se dají využít v anketách.
  4. řečnické – zvláštní typy otázek, na něž nečekáme odpověď (př. Mohl by o tom snad někdo pochybovat?) Zde není vhodná.
  5. rozvažovací – obracejí se směrem na mluvčího ⇒ ptáme se sami sebe (př. Kam jsem to jen dala?) Když se ptáte sám sebe, otázku není třeba vkládat na Odppvědích.

Hamon

Cim zacina tvoje otazka? Zasnu, co jsou nekteri jedinci schopni vyprodukovat.

gagaga

tarzane, odpovezte si i vy na vase otazky : proč? jak? kam? kde? kdy? a nebo taky co?
neberte to jako kritiku..na tu jsou tu jini ..
berte to tak, ze nekdy mene znamena vice ..
myslete i na nase Adminky :)
aby toho na ne, ale na nas nebylo tak nejak mooooc ;(

ale uz tu byli lepsi experti nez ja..nekdo se tu dokonce snazil urcovat na co ma kdo odpovidat ..na co ne ..kolikrat za den ..komu ..
:))

  • iv-