zjentek

Začíná pomalu boj o vodu? Dokážete předem domýšlet důsledky, až vypukne zcela naplno?

Nedostatek vody pro všechny.

https://www.bles­k.cz/clanek/re­giony-brno-brno-krimi/608106/vrazda-oblibeneho-mistostarosty-drazuvek-nechal-po-sobe-sest-deti-obec-vypise-sbirku.html

Nejlepší odpověď
Kryšpín

Nejsem odborník, ale vyspělé státy si možná uvědomí, že splachovat pitnou vodu do záchodu není nejlepší řešení a možná předkové včetně kadibudek měli systém úspornější.

Další odpovědi
Edison

Mluví se o válkách o vodní zdroje.

Drap

Dnes nikdo nedokáže domyslet co se stane až to vypukne naplno.

annas

Už před více než 2 lety jsem vložila otázku.

Splachování pitnou vodou je „barbarství“. Není pozdě bojovat o pitnou vodu tím, že se na splachování použije dešťovka?

Je pravda, že užitková voda by se mohla používat na splachování, stejně dešťová voda na zalévání a mytí třeba automobilů apod.

Myslím si, že bazény na koupání jsou v době nedostatku vody přepychem. Mohla by se nějak využít třeba na splachování – dnes se prodávají úsporné WC, umyvadla mají dva odpady – jeden vede na WC, druhý do kanalizace – rozhodnutí je na uživateli.

Je třeba hledat úspory, ve spotřebě pitné vody, příroda nám vrací to, jak jsme jí ublížili.

Nedávno jsem zaslechla, že by mohla pomoct částečně k zadržení vody hluboká orba. Jenže převažuje řepka, za niž se nejvíce platí …

Jak ušetřit peníze za vodu, ale především i pitnou vodu …

https://www.no­vinky.cz/bydle­ni/jak-na-to/474358-jak-usetrit-penize

--
Voda je základní podmínkou života na Zemi …

nyjono

Boj o vodu pomalu nazačíná, ten už začal.
Ale v tomto případě si myslím, že voda nebyla primární problém.

Také netuším, kdo článek psal ale tato věta ukazuje, jak inteligentní lidé podobné články píší.

Dlouhodobé spory o vodu ze studně vedli Ondřeje …

Dochy

Kryšpín: Když ono to není tak jednoduché. V mnoha případech zařizovat další vodní zdroj je jak ekonomicky tak ekologicky naprostý nesmysl. V mnoha případech by to znamenalo jen využívat tu samou vodu např. z řeky jen nečištěnou a kvůli tomu muset tahat nové trubky, dělat další jez či přehradu, kopat výkop pro ty trubky, kácet kvůli tomu stromy…

Ale ten odkaz o tom není, podle všeho šlo jen o hloupý sousedský spor do kterého nevidíme ☹

zjentek

Jo, přesně tak. …Ty spory vedli:

„Dlouhodobé spory o vodu ze studně vedli Ondřeje k zoufalému činu. Sousedovi začal vyhrožovat, pokud mu nepovolí dál odebírat vodu, soused se obrátil na policii. Ta v pátek 24. května šla spor řešit, doprovázel ji právě místostarosta Rudolf Štos. Náhle z okna domu, ve kterém Ondřej bydlel do nedávna se svou matkou, vyšla bez varování rána. Místostarosta se skácel mrtvý k zemi. Ondřej následně spáchal sebevraždu.“

zjentek

…Funny.

zjentek

U nás na Prajské teď na radnici vlaje černý prapor. Chjo… Ani jsem obec Dvažůrky neznal..