Gabriel88

Zachoval jsem se správně při odbočování vlevo?

Zdravím, včera jsem zažil takovou situaci, kdy jsem přojížděl křižovatkou o šířce 4 aut. Protijedoucí rovně mají samozřejmě přednost, ale protijedoucí odbočující vzájemně vlevo se míjí pravými boky. Nastala situace, kdy se hned vedle rovně protijedoucích aut řadili řidiči odbočující také vlevo a tak mi znemožnili z més strany odbočovat vlevo. Mezi jednotlivými auty byly 4m rozestupy a tak jsem se rozhodl jim naznačit, že mají jet kolem mé pravé strany, když odbočují také vlevo, přeci jenom se mámé míjet pravými boky a ne levými. Rychle jsem se tam vecpal a projel řadou skrz. Myslíte, že jsem měl raději počkat až všechna auta projedou a pak vyjet z křižovatky?

Nejlepší odpověď
anonym

I když jsem si otázku přečetl 3*, nepochopil jsem ji.

Další odpovědi
anonym

To jsou jen taková doporučení, na silnici, stejně jako v životě, platí právo silnějšího.
Proč? Protože silnice je život, život je silnice.

klumprt

Těžko říct, co se tam vlastně dělo, ale důležité je, že se nikomu nic nestalo.

pucipuci

No snad jsem to pochopil, když to byla víceproudá silnice a vy jste chtěl odbočit v levo, je logické najet ve svě straně do levého pruhu. Těžko z pruhu pro rovný směr odbočíte doleva. To jste je omezil vy.

cukrar

Bez podrobného nákresu nejde stanovit vnu.

cochee

Cukrar: viz link v Diskuzi

Gabriel88

Otázka poupravena :) naznačuji, že protijedoucí auta, která vzájemně se mnou odbočovala vlevo mě míjela z leva, místo z prava

anonym

Gabriel, co je podle tebe křižovatka o šířce 4 aut?

Gabriel88

pro lepší pochopení, červená šipka jsem já :) zelená kolona aut odbočující vlevo. http://gabriel888­.rajce.idnes.cz/nas­tenka/#Snimeko­brazovky2016-08-07v10.18.43.jpg

anonym

V tom případě musíš dát přednost protijedoucím autům. Tzn . zelená i modrá šipka.

Gabriel88

Děkuji. Ted už je mi to jasné. Na této křižovatce si auta vždy najedou jinak, proto jsem měl takové dilema, zda jsem byl za hajˇla na křižovatce já :) díky.

anonym

Nemáš za co.

Gabriel88

Jendoduchá odpověď :) vejdou se tam 4 auta vedle sebe :D

anonym

Jízdní pruhy v jednom směru byly určitě označeny, že?

cochee

Jedna věc je, kolik se vejde aut a jiná věc je, kolik je tam vyznačeno jízdních pruhů a které z nich jsou vyznačeny pro jaký směr. Každopádně auta odbočující vlevo se vždy míjí pravým bokem, v tom máš pravdu. Otázkou je, jestli sis v té křižovatce nepopojel příliš.

Gabriel88

červená šipka jsem já. Nebyl jsem ani za semaforem a už se tam cpali v protisměru jiní. http://gabriel888­.rajce.idnes.cz/nas­tenka/#Snimeko­brazovky2016-08-07v10.18.43.jpg

cochee

Tadyten typ křižovatky je specifický a není dostatečně exaktně řešen právní normou. On ten tramvajový pás je vlastně pokračováním té Kotkové, po které jsi přijel a oba směry té Přemyslovy jsou vlastně samostatná křižovatka. Takže při vjezdu do křižovatky po semaforu máš přednost před těmi, co přijíždějí odnaproti přes tramvaják a chtějí odbočovat doleva. Přejedeš tramvaják a odbočuješ doleva a tu dáváš ty přednost protijedoucím, jedoucím rovně a vjíždějícím na tramvajový pás. Tohle není případ míjení pravým bokem.