Avatar uživatele
Rokio

Zachoval jsem se nějak nečestně v této situaci?

S rodiči mám sjednanou ústní dohodu, která spočívá v tom, že když chci něco dělat s penězi, tak to oznámím jim dopředu a seznámím je s důsledky takového rozhodnutí.

Dnes jsem šel k finančnímu poradci a mamce jsem před tím řekl, že se jdu tam poradit a nic tam nebudu uzavírat.

Tam jsem byl asi hodinu. U finančního poradce jsem například řekl něco o sobě (jako o investorovi), vyplnil investiční dotazník (poznámka: Nevěděl jsem, že je podmínkou ho vyplnit, aby mi mohli být nabídnuty smlouvy), vyslechnul jsem různé informace o mých investičních možnostech a bylo mi nabídnuto, že o dva dny později (ve čtvrtek) mi finanční poradce ukáže investiční produkty.

Pak jsem šel domů a večer jsem mamce řekl, že ve čtvrtek donesu NEPODEPSANOU smlouvu, aby se na ní mohla podívat a říct svůj názor. Mamku to ale naštvalo a myslela si, že mám nějakou poruchu.

Co jsem tedy udělal špatně? Nic jsem přece bezhlavě nepodepsal a před uzavřením smlouvy jsem se chtěl poradit s rodiči. Je sice pravda, že jsem to mamce měl oznámit o pár týdnů dříve (s otcem jsem však před několika týdny o tom mluvil), ale HLAVNÍ CHYBU JSEM NEUDĚLAL.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 2670 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Arne1

Zachoval ses naprosto korektně a velmi zodpovědně. Není vhodné takové smlouvy bezhlavě podepisovat. Bohužel, mamka ukázala že problematice vůbec nerozumí a ze strachu aby to nebylo špatně tak to šmahem odmítá. Zkus, jestli bys v příbuzenstvu nebo mezi rodinnými známými nenašel někoho, kdo je finančně gramotný, kdo by se na ty produkty mohl nezávisle podívat a mamce to nějak „lidsky“ vysvětlit o co jde.

Ten povinný investiční dotazník je naprosto správný a k ničemu nezavazuje. Pokud je správně a pravdivě vyplněný (!!!!!) tak chrání tebe i toho poradce – znemožní totiž aby ti sjednal produkt na který svou finanční gramotností nestačíš a který by ti mohl finančně uškodit aniž by sis byl vědom rizika.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Quimby

Šmarja, tak se zeptej jí, ne? Jak máme my vědět, co si ona myslí. Ale pokud se i na takovýhle věci musíš ptát nás, tak nevím, zda bys měl obchodovat s penězi.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Šidlo

dobre tomu rozumiem: matka vás posiela k cvokárovi a potom sa pýta, či máte nejakú poruchu?

o.k.

opýtajte sa jej rovno, čo z vašej dohody ste porušili?

inak ,ak ste svojprávny a rodičom pravidelne platíte tých 5 tácov mesačne, prečo sa ich musíte pýtať, čo so svojím zárobkom máte robiť?

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?JájsemRaibek Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Promiň, ale teď jednáš nekorektně.

Každý problém je nutné řešit s tím, s kým a tam, kde vznikl.
Chodit si stěžovat na maminčino jednání sem je podle mne …
… napíšu znovu nekorektní (ale dosaď si ostřejší výraz).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek