Svicicka

začalo 2 sv. válku rusko?

Nejlepší odpověď
annas

Ne.
1.. září 1939 vypukla druhá světová válka v Evropě.. V tento den hitlerovské Německo bez vyhlášení války napadlo sousední Polsko a během jednoho měsíce za přispění Sovětského svazu zemi ovládlo. Nejděsivější válka v lidských dějinách byla v plném proudu.

http://www.roz­hlas.cz/devit­ky/vyroci/_zpra­va/626445

Nejčastěji uváděným datem začátku druhé světové války v Evropě je 1.září 1939. V tento den Wehrmacht začal invazi do Polska. Na asijském bojišti se za začátek války považuje japonská invaze do Číny (7.červenec 1937), ale některé zdroje uvádějí mnohem dřívější datum: rok 1931, kdy Japonci vtrhli do Mandžuska.

http://www.top­sid.com/

Další odpovědi
led

Nie.

1 – Pokiaľ sa pýtate na moment, kedy sa vojna v Európe rozšírila aj na iné štáty vo svete, v tom prípade by sme to mohli kvalifikovať Japonským obsadzovaním Číny 7.7.1937 v zmysle paktu Osi Berlín-Rím-Tokio. Takto by sme mohli tvrdiť, že 2.svetovú vojnu začalo Japonské cisárstvo.
2 – v prípade prvého medzinárodného vojnového konfliktu v Európe považujeme 1. 9. 1939, keď nacistické jednotky prepadli bez vypovedania vojny Poľsko. Z východu poľské územie začala obsadzovať Červená armáda v zmysle dohody ZSSR s Nemeckom za začiatok 2.svetovej vojny
3.9.1939 Francúzsko a Veľká Británia vypovedali Nemecku vojnu.

Ako predohra tejto vojne boli
Veľká hospodárska kríza na prelome 20. a 30. rokov, ktorá kriticky oslabila všetky štáty a ich vlády ako aj slabosť Spoločnosti národov a mocností, ktoré mali udržovať svetový mier a dohliadať na dodržovanie versaillského systému, čo v Nemecku umožnilo vzostup nacistického režimu pod vedením Adolfa Hitlera a jeho stúpencov.
1931 Japonci vtrhli do Mandžuska.
1935 vojenské obsadenie Habeša (Etiópie) talianskou armádou
1936–1939 občianská vojna v Španielsku, kde vlastne okrem iných mnohí nemeckí, talianskí a sovietski velitelia získali bojové skúsenosti

anonym

Já myslím, že WWII začalo Japonsko 7. 7. 1937 – ptáš-li se takto…
😉
Kukni na wiki – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Dru­há_světová_vál­ka .

Lamalam

Nezačalo, Rusko v té době neexistovalo.

anonym

Wikipedie