Evica

Začala jsem podnikat (36 let) a pobírám vdovský a sirotčí důchod. Budu platit zdravotní a sociální pojištění?

Nejlepší odpověď
Drap

Určitě. Podle výdělku, nebo alespoň základní sazbu. Neni mně jasné, jak můžeš v 36 pobírat sirotčí důchod. To je nesmysl

Další odpovědi
elkon

Nejlepší informace vám měl dát živnostenský úřad.

Hlada

V prvním roce podnikání se neplatí zálohy, pojištění se platí najednou podle přehledů po podání DaP. Jestli bude ptřeba platit minimální částky nebo jen ze zisku, bude záležet na tom, jestli půjde o hlavní nebo vedlejší příjem.
V každém případě je potřeba se seznámit se základními zákony před zahájením podnikání.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Evica

Pokud přijdou nezletilé děti o jednoho z rodičů (úmrtí) stávají se částečnými sirotky. Beru na ně sirotčí důchod a to dokud budou studovat (max do 26let).
Paní ze zdrav.pojištovny mi po telefonu řekla, že pokud pobírám důchod, nemusím platit zdravotní.. ale raději se přece jen ujistím na Žinostenském úřadě.