Matěj N

Začal nám téct bojler, je šance, že půjde opravit?

Dobrý den, ráno nám začal téct bojler, skládá se ze 2 části, kovový tank a pod ním plastová část s regulačním knoflíkem. Voda začala téct z té plastové části, z takového malého otvoru. Je možné že se bude dát ještě opravit, nebo je úplně k.o.? Díky.

Odpovědi
Filip84

Kdybys tu „plastovou část“ ráčil sundat, tak bys viděl, co pod tím je, ne?

Je pod tím topné těleso, v tom plastovém Deckelu je thermostat, případně i spínač, pod tím je sonda proti bludným proudům, topné těleso, mokré, nebo suché, no a nějaká kabeláž k tomu.

Tyhle zásobníkové ohřívače TUV jsou řešeny tak, že je uvnitř nějaká nádoba, která je, většinou, zevnitř smaltovaná, nebo jenom černěná, podle toho, cos si zaplatil, na ní je isolace, a na ní ten bílý plášť, aby to nějak vypadalo, a aby to lépe isolovalo.

To, že ten bojler teče skrze tu „plastovou část“, je poněkud logické, protože prorezne vnitřní plášť, skrze isolaci se voda dostane k vnějšímu plášti, po něm steče dolů, no a dole vytéká podle gravitačního zákona, tj. přes tu „plastovou část“. Kde je ten bojler prorezlý nezjistíš, to bys musel sundat plastové víko, odmontovat veškerou elektroinstalaci, sundat vnější plášť (není k tomu ale konstrukčně uzpůsobený), sundat isolaci (bývá tam napevno), pak tu zásobníkovou nádobu otočit, napustit vodou, a až pak bys viděl.

Opravitelné je všecko, ale asi už z toho popisu pochopíš, že to není opravitelné za rozumné peníze. Pokud zásobníkový ohřívač TUV tato teče, takovým mocným čůrkem, tak se opravdu neopravuje. Zastav přívod vody, zásobníkový ohřívač TUV vyměň a problém vyřešen.

Drap

Šance je, takovéto věci lze opravit. Většinou se to však nevyplatí.

Kazatel

Nejrozumnější je oprava výměnným způsobem.

elkon

Pokud je to těsnění, lze opravit, pokud je to prorezavělé těleso, tak ne. Dost záleží také na stáří bojleru.

zjentek

Je to pasé RYCHLE se toho zbav!

magorvkleci

Ten plastový kryt dole je vlastně lavór. Kromě vodnich armatur kryje i elektrický přívod a regulaci, takže v něm je schválně ta dírka, aby když začne z bojleru nebo ze šroubení téct, tak to organizovaně proteče tou dírkou a dají se pod to dávat aspoň kýbly a nestoupne to až k té elektrice.
Vypnout elektriku do bojleru na jističi, zastavit přívod vody, odšroubovat a sundat dekl. Kouknout se, odkud to teče. Jestli ze šroubení přívodních trubek nebo zpod spodního víka bojleru.