zjentek

Zabývá se v kontextu s covidem a respirátory vůbec někdo pojmem – nejvyšší PŘÍSTUPNÁ koncentrace (NPK)?

Pokud NPK covidu, které může být ovčan vystaven, bude vládou stanovena na nulu, je jasný, že stát bude muset v postižených zónách životního ovzduší zajistit respirátory všem ovčanům už při přítomnosti jedinýho covida v ovšduší daný zóny, to je logické, co si budem…

Tak jsem se na to zaměřil a ukázalo se, že v tomto ohledu kolují mezi prostými ovčany dezinfirmace. Kupříkladu – „maska FFP2 NEOCHRÁNÍ ovčana před covidem.“ Prosím vás, Maska FFP2 ovčana před covidem KLIDNĚ OCHRÁNÍ. Ovšem v případech, kdy koncentrace covida v daném prostředí je, řekněme, minimální! Jenže jaká koncentrace je minimální, respektive „přístupná“? A prěsně od toho je tady VLÁDA, aby se zásadila o jasně stanovené NPK v jednotlivých prostředích! Jinak jako věrní ovčané budeme i nadále vědět kůlový a nakažení budou nosit třeba FFP3 a naopak. Zatímco také účinné FFP2 shnijí možná někde ve skladech, děkuji. (;

Odpovědi
Kelt

Pokud vím, je nějaké kontaktní číslo, kde můžeš tyto dotazy pokládat. Nevím, zda na těchto stránkách jsou členové vlády nebo lékařští odborníci pod nějakými přezdívkami.

Edison

Určitě zabývá. Jak jsem koukal ti slušní prodejci NPK uvádí. Vzhledem k tomu, že se už nějakou dobu mluví i v odborných i politických kruzích, včetně vlády i o rouškách a FFP1, je evidentní, že je jim tento aspekt znám.

autacek

Obávám se, že od zdejších „odborníků“ se nic kloudného nedozvíš, položil jsem již na toto téma nespočet otázek a tak leda knížecí rada typu sleduj média.

Tak že jak dlouho vydrží jednorázový respurátor je prý debilní otázka, jak prodloužit životnost takovéjp respirátoru je hloupá otázka, jestli je lepší v autě používat uzavřený okruh cirkulace vzduchu je otázka hodna žáka základní školy… zato jsem se dozvěděl, že nemusím chodit do práce ani k lékaři a že někdo chodí donů humny. O tom, že vám lžou se nesmí napsat čárka, oni jen neříkají pravdu a za to si můžeme sami, neb se neřídíme jejich doporučeními.

Nikdo ze zodpovědných činitelů neřekl-noste roušky, nebo respirátory, jaký je v tom rozdíl, co dělat když se na vás nedostalo a je v podstatě dost jen na represivní složky státu, ani praktičtí lékaři nic nedostali, že musí zavírat ordinace, atd. atd.

Tak že si to přeber jak chceš a čti rychle, než mtento příspěvek, jako nežádoucí, zase někdo smaže.

Ametyst

Fundované odpovědi dává matematik RNDr. Marian Kechlibar. https://kechl­ibar.net/2020/03­/12/z-viroveho-bojiste-aneb-neco-k-aktualni-situaci-v-evrope/

Edison

Auťáčku, kdybys nepsal otázky jak trotl, nikdo by to nemazal. Kdybys nešířil bludy, nikdo by to nemazal. Kdyby ses nechoval jak hulvát, nikdo by to nemazal. Kdybys to, že někdo lže podložil, nikdo by to nemazal. Kdybys sám nelhal, nikdo by to nemazal. Kdybys nešířil paniku, nikdo by to nemazal. Rozdíly mezi rouškou a respikem jsem tu několikrát osobně popsal, ale ty prostě nečteš, nemá smysl ti na cokoli odpovídat. Chybí ti pokora!

zjentek

Edison a tys mně pro změnu chytře neodpověděl na otázku. Ono by to chtělo nejprve z textu zjistit, na co máme odpovídat, že? (;

Edison

Tak v tom případě jsi nečetl mou odpověď, bo jsem ti na to odpověděl.