pn65

zablokuje mi exekutor ucet, když pravidelně splacim v hotovosti?

Pravidelně splácím exekuci už půl roku v hotovosti na pokladně, nechávám si výplatu posílat složenkou na adresu z práce, ale teď mám vidinu nové práce a tam potřebuju účet a tak se chci zeptat, jestli exekutor zabavuje nebo nezabavuje peníze na účtu, když mám s nimi smlouvu o splátkách.

Můžete tedy poradit?

Odpovědi
JájsemRaibek

Skoro se 100% pravděpodobností zablokuje. Může použít některé nebo všechny postupy.

Ty administrativní (blokace účtu, blokace nemovitostí, srážky ze mzdy) jsou pro něj nejjednodušší a vlastně věřiteli dokáže, že činí. Činí bez toho, aby pořádně pohnul prstem. Jen rozešle příkazy.

Jeho nezajímá co a na co máš peníze na účtu. Jeho ani nezajímá jestli vůbec něco na účtu máš. On pošle požadavek, zda na tvé rodné číslo jsou evidovány u nějaké banky účty a pokud ano, zašle příkaz k blokaci. Přesněji přikázání pohledávky.
Co se týče životního minima – dvojnásobku, které ti musí na účtu zůstat, to neřeší on, ale pouze jednou! banka, která ti je vyplatí, pokud je na účtu máš a zbytek zablokuje.

ivzez

To není jednoznačné, záleží na exekutorovi,
jaký postup k vymožení pohledávky zvolí.

Pokud byste měl dluh včetně příslušenství splatit v brzké době,
nemusel by se exekutor o účet zajímat. Ale nespoléhejte na to.
_____

Pokud by exekutor zablokoval účet, na který Vám bude chodit jenom mzda,
můžete dosáhnout odblokování účtu. Mzda/Plat je postižitelná pouze srážkou
ze mzdy, kterou provádí zaměstnavatel. Jednat byste musel s exekutorem,
jemuž byste musel prokázat, že Vám na účet chodí pouze výplata.

Kepler

Měl by jste otázku upřesnit. Je už na vás exekuce uplatněna? Co splácíte v hotovosti?
Pokud máte s exekutorem smlouvu o splátkách a dodržujete ji, pak by vám na účet neměl sáhnout. K blokování účtu exekutor přistupuje až když vymáhaná osoba nereaguje na výzvy. Obraťte se na něj mailem, požádejte o platební údaje s tím, že hodláte pokračovat ve splácení trvalým příkazem z nového účtu. Pro jistotu přidejte váš dotaz (obavu).