shark_2

Zablokování přístupu na Facebook

Dobrý den,

nikdy jsem Facebook neměl, Instagram, Twitter apod. také ne a jsem naprostý analfabet v sociálních sítích. Vždy jsem byl proti tomu, nelíbilo se mi to a v životě mi to vůbec nechybělo. Ale vzhledem k tomu, že se věnuji tvorbě na YouTube, tak je záhodno, abych onu tvorbu dostal dále mezi lidi a proto jsem sociální síť založil – tedy Facebook. Dnes jsem se zaregistroval, vytvořil si profil, který ale používat nebudu a hned vytvořil tu uměleckou, tedy propagující stránku, kam tu tvorbu budu umísťovat. Na e-mail mi přišlo potvrzení, tak jsem jej odkliknul a ihned se mi začaly importovat kontakty z e-mailu do facebooku jako budoucí přátelé, což jsem ihned zrušil. Na tu hlavní stránku jsem si nahrál svou fotku a pak se mi objevila tabulka, kde chtějí ověřit můj profil a znovu musím nahrát fotku. Teď se nemohu přihlásit a píše se : Právě teď Facebook používat nemůžete. Kontrolujeme vámi poslanou fotku. Neustále hlídáme vaše bezpečí. V průběhu kontroly nebudete moct Facebook používat. Absolutně nechápu, co jsem udělal špatně (podezření padá na zrušení potvrzení z e-mailu, ale při vší úctě si nenechám importovat moje kontaky z e-mailu). Co jsem zatím vyčetl, tak toto může prý trvat až několik týdnů a já ani nevím, zda-li čekat nebo si založit nový profil na úplně nový e-mail. Má prosím někdo podobnou zkušenost, případně jak dlouho tato kontrola trvá? Byl jsem tam jen pět minut opět se mi potvrdilo, proč jsem to nechtěl… hloupá, špehovací ***. Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
ivzez

Na to, že se pohybujete v internetu, máte dost zásadní neznalosti.

Odkliknutí správnosti zadaného e-mailu nevede k přenosu
kontaktů z e-mailu na Facebook, pokud jste si ověřovací e-mail
přečetl a odškrtnul (zakázal) import kontaktů.

Navíc byste měl mít pro Facebook a další podobné služby samostatný „spamový“ e-mail, který budete používat pouze pro registrace a pro nic
jiného. V tom si nebudete ukládat žádné kontakty, takže je nebude moci
žádná služba „vysát“.

Podle mne není fér vyčítat sociálním sítím špehování,
když jste sám neudělal nic, abyste tomu předešel…

U fotky teď musíte počkat, dokud ji FB neověří → to
může trvat i několik dnů.

Podle mne bude rychlejší si založit nový e-mail,
další den s novým emailem nový profil na FB,
z profilu se odhlásit, přihlásit a znovu odhlásit.

Stránku k propagaci založte až několik dnů (alespoň dva,
ale radši až za týden) po založení nového profilu.

_________

Poznámka:

FB okrajuje soukromí hodně, ale rozhodně to není hloupá špehovací síť.
Je to služba, která → když si o ní něco nastudujete ← může být užitečná.

O hlouposti lze hovořit jen u uživatelů, kteří používají základní
nastavení, nestarají se o své soukromí a potom se „diví“, že někdo
využije jejich bránu „otevřenou dokořán“.

Používám FB téměř 10 let, chráním své soukromí i své
„virtuální přátele“ a FB mi nikdy odnikud žádná data nevysál.
To závisí na každém uživateli.

___

PS:

Pokud zvolíte založení nového profilu, pročtěte si důkladně
podmínky užívání před odkliknutím souhlasu s podmínkami.

Své soukromí i kontakty můžete účinně ochránit jen v případě,
že budete vědět, k čemu všemu FB dáváte souhlas.

Další odpovědi
Roman71

Tak první věc, která je špatně, že jste použil osobně nejvíce využívaný mail se všemi kontakty. Druhá věc, že jste neodolal a založil si Facebook. Bez něj se dá tvorba šířit také, jen je potřeba zřídit si vlastní doménu, nad kterou máte plnou kontrolu. Další nedobrá věc, nahrávat na Facebook osobní (portrétové) fotky..

Musíte počítat už od počátku s tím, že Facebook není tím, za co se vydává, skutečně je to špehovací síť, ať si o ní dlouholetí uživatelé profilů myslí co chtějí, fakta mluví jasně. Facebook je kšeft s informacemi. Uživatel je produkt a informace jsou velmi ceněnou komoditou, kterou tato „přátelská“ síť umí velmi dobře prodat. Pokud se vám podaří získat přístup na svůj profil, doporučuji ho smazat a od Facebooku co nejdál pryč :) Odkaz ke smazání dávám do zdroje.

Pokud i přesto neodoláte, než si založíte účet na Facebooku, založte si zcela novou mailovou schránku. Neposkytujte Facebooku heslo ke schránce!!! Nedávejte na Facebook citlivé informace. Nepište nic osobního a na Facebooku nerozebírejte informace, které byste nevyslovili v přeplněném autobuse. Facebook „naslouchá“ z otevřených karet prohlížeče a z vašich osobních zájmů dokáže velmi slušně těžit. Buďte proto velmi opatrný na své soukromí.

Zdroj: https://www.fa­cebook.com/hel­p/delete_accou­nt

shark_2

Tak dnes jsem se chtěl přihlásit a tabulka s klíčem mi zmizela. Na místo toho se mi objevila tabulka jiná a to, že můj účet byl zablokován. Popravdě nevím, co jsem udělal špatně a ani se mi po tom pátrat nechce, ale to, že po mě chtějí fotografii občanského průkazu, to mi přijde jako naprostý vrchol! To ani náhodou. Čili se tam evidentně už nikdy nedostanu a profil, který jsem měl pět minut nikdy nevymažu. Za několik dní to to zkusím znovu, tentokráte s jiným e-mailem. Tímto chci všem zůčastněným v diskuzi poděkovat za vás čas a odpovědi. Takže ještě jednou děkuji :)

Malvína

Také jsem uživatelem Facebooku a doposud jsem problém neměla. Je potřeba si kompletně prošmejdit nastavení a příliš osobní informace vůbec nevyplňovat.

shark_2

Roman71: Bohužel si myslím, že v tomto případě je pro mou tvorbu a její šíření sociální síť velkým pomocníkem a rád bych vyzkoušel, jakou roli v tomto opravdu hraje. Osobní údaje si samozřejmě vkládat neplánuji, byť s fotografiemi nemám problém, jelikož jsem v mé tvorbě sám zvěčnen.

Založím si nový e-mail s novým profilem a opravdu budu vystupovat jako veřejná umělecká osoba jen s tématikou týkající, v tomto případě hudby. V takovém případě věřím, že budu rozumným uživatelem. Ale jsem rád za každý názor :)

Roman71

shark2: Rozumná volba. Na internetu už mnohokrát vyšly články o tom, že sociální sítě nejsou vhodým místem pro soukromé informace. pokud se i tak rozhodnete Facebook využívat, buďte na své soukromí opatrný. To je to poslední, co Vám mohu poradit. Hodně štěstí :)

ivzez

Romane,
já bych až tak kritická jako Vy nebyla. Facebook je stejně jako řada jiných věcí dobrý pomocník (sluha), ale zlý pán. Vše závisí na uživatelích → stačí si s tím dát trochu práce, věnovat nastavení dostatek času a FB se nemůže dostat k informacím, ke kterým jej uživatel nepustí, nebo které mu sám nesvěří.

Základem je nevyplňovat soukromé informace a nedávat Facebooku (ale ani třeba LinkedInu a dalším sítím) heslo k e-mailu.

Hned na druhém místě by mělo být skrytí přátel → potom by se k nim neměly dostat ani žádné aplikace. Ideálně na FB žádné aplikace (např. hry) nepoužívat.

Připomenu ještě jednu drobnost:
Nikdo není povinen na FB nahrávat profilovou fotku.
FB potom použije „obecného uživatele“ a nebude zdržovat ověřováním profilové fotky. To ověřování je stejně k ničemu, protože někomu tak projde fotka zvířete, jindy muži projde fotka herečky, …

A pokud by někdo profilovou fotku přesto chtěl, může ji klidně vložit kdykoliv později, není nutné to dělat při zakládání nového účtu.

ivzez

Mně FB ohromně pomohl při dohledávání ztracených spolužáků po 35 letech. Mí spolužáci tam až na pár výjimek účet neměli, ale jejich děti ano…

Rokio

ivzez: Skvělá odpověď. Ta nemá chybu. Toto není podlézání, ale kladná kritika.

shark_2

Dobrý den,

moc děkuji za odpověď. Máte pravdu, má nevraživost pramení z neznalosti a nedůvěřivosti sociálních sítích a podlehl jsem momentálnímu rozhořčení. Založit si e-mail vyloženě pro facebook mě napadlo až s křížkem po funusu.

Uvidím tedy, jak dopadnu s onou kontrolo fotky a možná nakonec bude nejlepší varianta tento profil úplně smazat a založit si nový, z nového e-mailu.

ivzez

Facebook opravdu dokáže „vyšpiónit“ hodně,
ale vždy to závisí na jeho uživatelích. FB nezjistí
nic, co mu nedovolíte.

A dejte si pozor na nastavení sdílení → FB má
v základu nastaveno „kdokoliv“, ale můžete
to omezit na přátele, přátele přátel, nebo jen sám na sebe
(to bych doporučila např. u e-mailu, data narození apod.)

shark_2

Samozřejmě tam chci uvést co nejméně osobních údajů a na své propagační stránce umísťovat záležitosti týkající se jen tématiky k tomu určené.

Rád bych se zeptal. Pokud si teď založím nový e-mail a nový účet, nebude nějakým způsobem korespondovat s tím stávajícím? Ať už jde o jméno či stejnou fotografii. Myslím to tak, že rozjedu nový účet a tento stávající nadobro smažu a nerad bych, aby mi ten nový FB pozastavil kvůli nějaké shodě. V diskuzích jsem se dočetl, že pokud jednou účet smažu, na ten samý e-mail už ho znovu nevytvořím, čili by to mělo být v pořádku.

Roman71

To je v pořádku. Založte si úplně nový profil.
On totiž záznam o tom, že kdysi kdosi založil účet svázaný s nějakou e-mailovou adresou na Facebooku zůstane. Proto není možné opakovaně použít stejný e-mail, jméno nebo telefonní číslo. Pro jistotu si změňte heslo k původně použité e-mailové schránce. Nic už ale Facebook nezastaví v tom, aby kontaktoval osoby z Vašich kontaktů ve scránce.

ivzez

Hlavní je ta samostatná adresa, v níž uživatel nemá uloženy žádné kontakty.