alexandra

Zablokování adresy.

Dobrý den,asi půl roku,kdykoli pustím nějaké video z You tube,kdekoli,buď přímo z You tube,nebo z mejlu,nebo na Facebooku,tak mi vyskočí tato tabulka:Eset Smart security-Adresa byla zablokována.
URL adresa:"api.y­ontoo.com/sl/mes­sage=Y21MP_CNT­,,192,R…
IP adresa: /ta je pokaždé jiná/
Jinak tabulka za chvíli zmizí a video normálně jede.Nevím,jak se toho zbavit,a jestli to není něco škodlivého.Děkuji za radu
Doplňuji:
Prosím Bedyho o zprávu,už to mám v diskuzi doufám celé.

Odpovědi
anonym

Vypadá to na havěť v computeru.

Pro jistotu sem ložte výpis z Hijackthisu.
Hijackthis stáhnete zde: http://source­forge.net/pro­jects/hjt/files/la­test/download
Program uložte, spusťte, klikněte na Do a system scan and save logfile. Po kontrole se objeví okno s výpisem – ten zkopírujte a vložte sem do diskuze ( http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zablokovani-adresy?form=ad­dDiscussionFor­m&do=discussi­on ) – ! Nikoliv jako DOPLNĚNÍ – jen diskuze !. Bedy až příjde, jukne se Vám na to 🙂

Bedy

Odpověď máte v diskuzi 🙂

alexandra

Moc děkuji,ale teď už musím do práce,tak to udělám zítra.Díky moc

alexandra

Tak jsem to ještě stihla,na odpověď se podívám zítra.Doufám,že jsem to udělala zprávně.C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
C:\Program Files\Mozilla Firefox\plugin-container.exe
C:\Windows\sys­tem32\Macromed\Flash\Fl­ashPlayerPlugin11_5_502_­146.exe
G:\A-Scenování\Hijac­kThis.exe

R1 – HKCU\Software\Mi­crosoft\Inter­net Explorer\Main,Se­arch Page = http://go.micro­soft.com/fwlin­k/?LinkId=54896
R0 – HKCU\Software\Mi­crosoft\Inter­net Explorer\Main,Start Page = http://go.micro­soft.com/fwlin­k/?LinkId=69157
R1 – HKLM\Software\Mi­crosoft\Inter­net Explorer\Main,De­fault_Page_URL = http://go.micro­soft.com/fwlin­k/?LinkId=69157
R1 – HKLM\Software\Mi­crosoft\Inter­net Explorer\Main,De­fault_Search_URL = http://go.micro­soft.com/fwlin­k/?LinkId=54896
R1 – HKLM\Software\Mi­crosoft\Inter­net Explorer\Main,Se­arch Page = http://go.micro­soft.com/fwlin­k/?LinkId=54896
R0 – HKLM\Software\Mi­crosoft\Inter­net Explorer\Main,Start Page = http://go.micro­soft.com/fwlin­k/?LinkId=69157
R0 – HKLM\Software\Mi­crosoft\Inter­net Explorer\Sear­ch,SearchAssis­tant =
R0 – HKLM\Software\Mi­crosoft\Inter­net Explorer\Sear­ch,CustomizeSe­arch =
R1 – HKCU\Software\Mi­crosoft\Window­s\CurrentVersi­on\Internet Settings,Proxy­Override = *.local
R0 – HKCU\Software\Mi­crosoft\Inter­net Explorer\Tool­bar,LinksFolder­Name =
O2 – BHO: AcroIEHelperStub – {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} – C:\Program Files\Common Files\Adobe\A­crobat\ActiveX\A­croIEHelperShim­.dll
O2 – BHO: Groove GFS Browser Helper – {72853161–30C5–4D22-B7F9–0BBC1D38A37E} – C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\Gro­oveShellExten­sions.dll
O2 – BHO: Java™ Plug-In SSV Helper – {761497BB-D6F0–462C-B6EB-D4DAF1D92D43} – C:\Program Files\Java\jre7\bin\­ssv.dll
O2 – BHO: Windows Live ID Sign-in Helper – {9030D464–4C02–4ABF-8ECC-5164760863C6} – C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live\WindowsLi­veLogin.dll
O2 – BHO: FDMIECookiesBHO Class – {CC59E0F9–7E43–44FA-9FAA-8377850BF205} – C:\Program Files\Free Download Manager\iefdm2.dll
O2 – BHO: Java™ Plug-In 2 SSV Helper – {DBC80044-A445–435b-BC74–9C25C1C588A9} – C:\Program Files\Java\jre7\bin\­jp2ssv.dll
O4 – HKLM\..\Run: [egui] „C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security\egui.exe“ /hide /waitservice
O4 – HKLM\..\Run: [GrooveMonitor] „C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\Gro­oveMonitor.exe“
O4 – HKLM\..\Run: [Adobe ARM] „C:\Program Files\Common Files\Adobe\AR­M\1.0\AdobeAR­M.exe“
O4 – HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateS­ched] „C:\Program Files\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe“
O4 – HKLM\..\Run: [CanonSolution­MenuEx] C:\Program Files\Canon\So­lution Menu EX\CNSEMAIN.EXE /logon
O4 – HKCU\..\Run: [LightScribe Control Panel] C:\Program Files\Common Files\LightScri­be\LightScribe­ControlPanel.e­xe -hidden
O4 – HKCU\..\Run: [DAEMON Tools Lite] „C:\Program Files\DAEMON Tools Lite\DTLite.exe“ -autorun
O4 – HKCU\..\Run: [Free Download Manager] C:\Program Files\Free Download Manager\fdm.exe -autorun
O4 – HKCU\..\Run: [AutoStartNPSAgent] G:\Návod na telefon Samsung\NPSAgen­t.exe
O8 – Extra context menu item: E&xportovat do aplikace Microsoft Excel – res://C:\PROG­RA~1\MICROS~1\Of­fice12\EXCEL.E­XE/3000
O8 – Extra context menu item: Stáhnout Free Download Managerem – file://C:\Program Files\Free Download Manager\dllink.htm
O8 – Extra context menu item: Stáhnout video Free Download Managerem – file://C:\Program Files\Free Download Manager\dlfvi­deo.htm
O8 – Extra context menu item: Stáhnout vybrané Free Download Managerem – file://C:\Program Files\Free Download Manager\dlselec­ted.htm
O8 – Extra context menu item: Stáhnout vše Free Download Managerem – file://C:\Program Files\Free Download Manager\dlall.htm
O9 – Extra button: Odeslat do aplikace OneNote – {2670000A-7350–4f3c-8081–5663EE0C6C49} – C:\PROGRA~1\MIC­ROS~1\Office12\ON­BttnIE.dll
O9 – Extra ‚Tools‘ menuitem: Od&eslat do aplikace OneNote – {2670000A-7350–4f3c-8081–5663EE0C6C49} – C:\PROGRA~1\MIC­ROS~1\Office12\ON­BttnIE.dll
O9 – Extra button: Research – {92780B25–18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} – C:\PROGRA~1\MIC­ROS~1\Office12\RE­FIEBAR.DLL
O10 – Unknown file in Winsock LSP: c:\program files\common files\microsoft shared\windows live\wlidnsp.dll
O11 – Options group: [ACCELERATED_GRAP­HICS] Accelerated graphics
O16 – DPF: {D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8–444553540000} (Shockwave Flash Object) – http://fpdownlo­ad2.macromedi­a.com/get/shoc­kwave/cabs/flash/swfl­ash.cab
O18 – Protocol: grooveLocalGWS – {88FED34C-F0CA-4636-A375–3CB6248B04CD} – C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\Gro­oveSystemServi­ces.dll
O23 – Service: Adobe Acrobat Update Service (AdobeARMservice) – Adobe Systems Incorporated – C:\Program Files\Common Files\Adobe\AR­M\1.0\armsvc.e­xe
O23 – Service: Adobe Flash Player Update Service (AdobeFlashPla­yerUpdateSvc) – Adobe Systems Incorporated – C:\Windows\sys­tem32\Macromed\Flash\Fl­ashPlayerUpda­teService.exe
O23 – Service: Bonjour Service – Apple Inc. – C:\Program Files\Bonjour\mDNSRes­ponder.exe
O23 – Service: Eset HTTP Server (EhttpSrv) – ESET – C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security\EHttpSrv­.exe
O23 – Service: Eset Service (ekrn) – ESET – C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security\ekrn.exe
O23 – Service: FsUsbExService – Teruten – C:\Windows\sys­tem32\FsUsbEx­Service.Exe
O23 – Service: Canon Inkjet Printer/Scanner/Fax Extended Survey Program (IJPLMSVC) – Unknown owner – C:\Program Files\Canon\IJ­PLM\IJPLMSVC.E­XE
O23 – Service: LightScribeService Direct Disc Labeling Service (LightScribeSer­vice) – Hewlett-Packard Company – C:\Program Files\Common Files\LightScri­be\LSSrvc.exe
O23 – Service: Mozilla Maintenance Service (MozillaMainte­nance) – Mozilla Foundation – C:\Program Files\Mozilla Maintenance Service\mainte­nanceservice.e­xe
O23 – Service: Nero BackItUp Scheduler 4.0 – Nero AG – C:\Program Files\Common Files\Nero\Nero BackItUp 4\NBService.exe
O23 – Service: nProtect GameGuard Service (npggsvc) – Unknown owner – C:\Windows\sys­tem32\GameMon­.des.exe (file missing)
O23 – Service: PnkBstrA – Unknown owner – C:\Windows\sys­tem32\PnkBstrA­.exe
O23 – Service: PnkBstrB – Unknown owner – C:\Windows\sys­tem32\PnkBstrB­.exe
O23 – Service: ServiceLayer – Nokia. – C:\Program Files\PC Connectivity Solution\Servi­ceLayer.exe

--
End of file – 7117 bytes

Bedy

No úplně celé to není – chybí hlavička + většina běžících procesů. Můžu Vás teda poprosit, abyste mi to sem vložila celé znovu?

Nebo ten soubor Hijackthis.log nahrajte na Ulož.to a vložte mi sem odkaz prosím. Ta hlavička nese důležité informace taky.

Děkuju.

alexandra

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.4
Scan saved at 15:21:27, on 10.1.2013
Platform: Windows 7 (WinNT 6.00.3504)
MSIE: Internet Explorer v9.00 (9.00.8112.16457)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\Windows\sys­tem32\Dwm.exe
C:\Windows\sys­tem32\taskhos­t.exe
C:\Windows\Ex­plorer.EXE
C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security\egui.exe
C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\Gro­oveMonitor.exe
C:\Program Files\Common Files\Adobe\AR­M\1.0\AdobeAR­M.exe
C:\Program Files\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe
C:\Program Files\Canon\So­lution Menu EX\CNSEMAIN.EXE
C:\Program Files\Common Files\LightScri­be\LightScribe­ControlPanel.e­xe
C:\Program Files\DAEMON Tools Lite\DTLite.exe
C:\Program Files\Free Download Manager\fdm.exe
G:\Návod na telefon Samsung\NPSAgen­t.exe
C:\Windows\sys­tem32\wuauclt­.exe
C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
C:\Program Files\Mozilla Firefox\plugin-container.exe
C:\Windows\sys­tem32\Macromed\Flash\Fl­ashPlayerPlugin11_5_502_­146.exe
G:\A-Scenování\Hijac­kThis.exe

R1 – HKCU\Software\Mi­crosoft\Inter­net Explorer\Main,Se­arch Page = http://go.micro­soft.com/fwlin­k/?LinkId=54896
R0 – HKCU\Software\Mi­crosoft\Inter­net Explorer\Main,Start Page = http://go.micro­soft.com/fwlin­k/?LinkId=69157
R1 – HKLM\Software\Mi­crosoft\Inter­net Explorer\Main,De­fault_Page_URL = http://go.micro­soft.com/fwlin­k/?LinkId=69157
R1 – HKLM\Software\Mi­crosoft\Inter­net Explorer\Main,De­fault_Search_URL = http://go.micro­soft.com/fwlin­k/?LinkId=54896
R1 – HKLM\Software\Mi­crosoft\Inter­net Explorer\Main,Se­arch Page = http://go.micro­soft.com/fwlin­k/?LinkId=54896
R0 – HKLM\Software\Mi­crosoft\Inter­net Explorer\Main,Start Page = http://go.micro­soft.com/fwlin­k/?LinkId=69157
R0 – HKLM\Software\Mi­crosoft\Inter­net Explorer\Sear­ch,SearchAssis­tant =
R0 – HKLM\Software\Mi­crosoft\Inter­net Explorer\Sear­ch,CustomizeSe­arch =
R1 – HKCU\Software\Mi­crosoft\Window­s\CurrentVersi­on\Internet Settings,Proxy­Override = *.local
R0 – HKCU\Software\Mi­crosoft\Inter­net Explorer\Tool­bar,LinksFolder­Name =
O2 – BHO: AcroIEHelperStub – {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} – C:\Program Files\Common Files\Adobe\A­crobat\ActiveX\A­croIEHelperShim­.dll
O2 – BHO: Groove GFS Browser Helper – {72853161–30C5–4D22-B7F9–0BBC1D38A37E} – C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\Gro­oveShellExten­sions.dll
O2 – BHO: Java™ Plug-In SSV Helper – {761497BB-D6F0–462C-B6EB-D4DAF1D92D43} – C:\Program Files\Java\jre7\bin\­ssv.dll
O2 – BHO: Windows Live ID Sign-in Helper – {9030D464–4C02–4ABF-8ECC-5164760863C6} – C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live\WindowsLi­veLogin.dll
O2 – BHO: FDMIECookiesBHO Class – {CC59E0F9–7E43–44FA-9FAA-8377850BF205} – C:\Program Files\Free Download Manager\iefdm2.dll
O2 – BHO: Java™ Plug-In 2 SSV Helper – {DBC80044-A445–435b-BC74–9C25C1C588A9} – C:\Program Files\Java\jre7\bin\­jp2ssv.dll
O4 – HKLM\..\Run: [egui] „C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security\egui.exe“ /hide /waitservice
O4 – HKLM\..\Run: [GrooveMonitor] „C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\Gro­oveMonitor.exe“
O4 – HKLM\..\Run: [Adobe ARM] „C:\Program Files\Common Files\Adobe\AR­M\1.0\AdobeAR­M.exe“
O4 – HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateS­ched] „C:\Program Files\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe“
O4 – HKLM\..\Run: [CanonSolution­MenuEx] C:\Program Files\Canon\So­lution Menu EX\CNSEMAIN.EXE /logon
O4 – HKCU\..\Run: [LightScribe Control Panel] C:\Program Files\Common Files\LightScri­be\LightScribe­ControlPanel.e­xe -hidden
O4 – HKCU\..\Run: [DAEMON Tools Lite] „C:\Program Files\DAEMON Tools Lite\DTLite.exe“ -autorun
O4 – HKCU\..\Run: [Free Download Manager] C:\Program Files\Free Download Manager\fdm.exe -autorun
O4 – HKCU\..\Run: [AutoStartNPSAgent] G:\Návod na telefon Samsung\NPSAgen­t.exe
O8 – Extra context menu item: E&xportovat do aplikace Microsoft Excel – res://C:\PROG­RA~1\MICROS~1\Of­fice12\EXCEL.E­XE/3000
O8 – Extra context menu item: Stáhnout Free Download Managerem – file://C:\Program Files\Free Download Manager\dllink.htm
O8 – Extra context menu item: Stáhnout video Free Download Managerem – file://C:\Program Files\Free Download Manager\dlfvi­deo.htm
O8 – Extra context menu item: Stáhnout vybrané Free Download Managerem – file://C:\Program Files\Free Download Manager\dlselec­ted.htm
O8 – Extra context menu item: Stáhnout vše Free Download Managerem – file://C:\Program Files\Free Download Manager\dlall.htm
O9 – Extra button: Odeslat do aplikace OneNote – {2670000A-7350–4f3c-8081–5663EE0C6C49} – C:\PROGRA~1\MIC­ROS~1\Office12\ON­BttnIE.dll
O9 – Extra ‚Tools‘ menuitem: Od&eslat do aplikace OneNote – {2670000A-7350–4f3c-8081–5663EE0C6C49} – C:\PROGRA~1\MIC­ROS~1\Office12\ON­BttnIE.dll
O9 – Extra button: Research – {92780B25–18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} – C:\PROGRA~1\MIC­ROS~1\Office12\RE­FIEBAR.DLL
O10 – Unknown file in Winsock LSP: c:\program files\common files\microsoft shared\windows live\wlidnsp.dll
O11 – Options group: [ACCELERATED_GRAP­HICS] Accelerated graphics
O16 – DPF: {D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8–444553540000} (Shockwave Flash Object) – http://fpdownlo­ad2.macromedi­a.com/get/shoc­kwave/cabs/flash/swfl­ash.cab
O18 – Protocol: grooveLocalGWS – {88FED34C-F0CA-4636-A375–3CB6248B04CD} – C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\Gro­oveSystemServi­ces.dll
O23 – Service: Adobe Acrobat Update Service (AdobeARMservice) – Adobe Systems Incorporated – C:\Program Files\Common Files\Adobe\AR­M\1.0\armsvc.e­xe
O23 – Service: Adobe Flash Player Update Service (AdobeFlashPla­yerUpdateSvc) – Adobe Systems Incorporated – C:\Windows\sys­tem32\Macromed\Flash\Fl­ashPlayerUpda­teService.exe
O23 – Service: Bonjour Service – Apple Inc. – C:\Program Files\Bonjour\mDNSRes­ponder.exe
O23 – Service: Eset HTTP Server (EhttpSrv) – ESET – C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security\EHttpSrv­.exe
O23 – Service: Eset Service (ekrn) – ESET – C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security\ekrn.exe
O23 – Service: FsUsbExService – Teruten – C:\Windows\sys­tem32\FsUsbEx­Service.Exe
O23 – Service: Canon Inkjet Printer/Scanner/Fax Extended Survey Program (IJPLMSVC) – Unknown owner – C:\Program Files\Canon\IJ­PLM\IJPLMSVC.E­XE
O23 – Service: LightScribeService Direct Disc Labeling Service (LightScribeSer­vice) – Hewlett-Packard Company – C:\Program Files\Common Files\LightScri­be\LSSrvc.exe
O23 – Service: Mozilla Maintenance Service (MozillaMainte­nance) – Mozilla Foundation – C:\Program Files\Mozilla Maintenance Service\mainte­nanceservice.e­xe
O23 – Service: Nero BackItUp Scheduler 4.0 – Nero AG – C:\Program Files\Common Files\Nero\Nero BackItUp 4\NBService.exe
O23 – Service: nProtect GameGuard Service (npggsvc) – Unknown owner – C:\Windows\sys­tem32\GameMon­.des.exe (file missing)
O23 – Service: PnkBstrA – Unknown owner – C:\Windows\sys­tem32\PnkBstrA­.exe
O23 – Service: PnkBstrB – Unknown owner – C:\Windows\sys­tem32\PnkBstrB­.exe
O23 – Service: ServiceLayer – Nokia. – C:\Program Files\PC Connectivity Solution\Servi­ceLayer.exe

--
End of file – 7117 bytes

Bedy

Fajn 🙂 No nějaká potvora tam je, ale je tam i řada zbytečností. Spusťte tedy Hijackthis znovu, klikněte na Do a system scan only a zaškrtejte následující položky:
O2 – BHO: Groove GFS Browser Helper – {72853161– 30C5– 4D22– B7F9– 0BBC1D38A37E} – C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\Gro­oveShellExt ensions. dll
O2 – BHO: Windows Live ID Sign-in Helper – {9030D464– 4C02– 4ABF- 8ECC- 5164760863C6} – C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live\WindowsLi­veLogin.dll
O4 – HKLM\..\Run: [GrooveMonitor] „C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\Gro­oveMonitor. exe“
O9 – Extra button: Research – {92780B25– 18CC- 41C8– B9BE- 3C9C571A8263} – C: \PROGRA~1\MIC­ROS~1\Office12\RE FIEBAR. DLL
O23 – Service: Nero BackItUp Scheduler 4.0 – Nero AG – C:\Program Files\Common Files\Nero\Nero BackItUp 4\NBService.exe
O23 – Service: nProtect GameGuard Service (npggsvc) – Unknown owner – C: \Windows\system32\Ga­meMon. des. exe (file missing)
Pak klikněte na Fix checked.
Poté si stáhněte a nainstalujte program Malware Byte's Anti-Malware, ten tam odstraní tu jednu potvoru.
Ke stažení z http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/antiviry/jed­noucelove/mal­warebytes-anti-malware/
Proveďte kontrolu a poté mi sem vložte výpis z programu.
Jetšě doporučím, abyste mi sem vložila celý výpis z programu Security Check.

Security Check stáhnete zde: http://screen317­.spywareinfofo­rum.org/Securi­tyCheck.exe
Po spuštění stiskněte Enter, chvilinku počkejte (kontrola nepotrvá dlouho) a poté se objeví okno s výpisem – ten zkopírujte a vložte sem.

alexandra

Tak jsem spustila ten Hijackthis,nas­kočila mi tam nějaká varovná tabulka,
http://www.uloz­.to/xkevTmh/4-hijackthis-varovani-ok-pokracuje-jpg
ale po klik na ok,se to objevilo.Tak jsem zaškrtla,co jste říkal,ale naskočila mi další tabulka,a já nevím co zaškrtnout a jestli tam vůbec má být.Posílám odkaz-
http://www.uloz­.to/xfxpgV4/1-hijackthis-po-klik-na-fix-checket-jpg

Pak jsem ještě udělala to ostatní,ale to asi zbytečně,když nemáme to první.Tak posílám taky odkazy.
http://www.uloz­.to/xz6uQYw/2-malwareby-kontrola-txt

http://www.uloz­.to/x1RVN67/3-security-check-konecna-kontrola-txt

Díky za svatou trpělivost

Bedy

Hmm, ta první hláška je v pohodě, máte zamčený soubor hosts a tak Hijackthis ho nemůže měnit. To nevadí, to je v pohodě. To druhé taky není až zas tak hrozné, jen Hijackthis nemohl fixnout jednu položku – takový doplněk pro Internet explorer Reasearch (je to od MS Office). Ten doplněk není nebezpečný, jen je zbytečný, protože ho asi nikdo nepoužívá (neznám nikoho takovýho).
Jinak zbytek Hijackthis fixnul, takže v pohodě.

No a popojedeme teda trochu – zásadní věc – Vy neaktualizujete počítač, že? Aktualizace jsou nutné, protože zalepují bezpečnostní chyby v počítači a tudíž je pak mnohem složitější počítač nakazit či jinak napadnout. Taky ty aktualizace řeší řadu problémů s výkonem, přidávají některé nové drobné funkce, vylaďují ty stávající, apod.

Takže Vás čeká jeden zásadní úkol, a to nainstalovat si velikou aktualizaci Service Pack 1 – ke stažení zde:
Po nainstalování toho SP1 skočíte do Windows Update (najdete to ve Startu-Ovládací panely). Tam stáhnete a nainstalujete všechny dosud vydané aktualizace.

Dále se mi moc nelíbí ten ESET Smart Security – Security Check mi ho nezařadil do kategorie Antivirus/Firewall check. Nemáte ho prošlý třeba? Máte ho vůbec legální (koupený)? Spusťte ho (dole u hodin by měl mít ikonku) a zkontrolujte to tam.

No, pak tam máte dvě verze Javy a ještě k tomu obě prošlé. Tak je prosím odinstalujte přes Start-Ovládací panely-Programy a funkce.
Novou si stáhněte z www.java.com, tam klikněte na červené tlačítko Free Java Download a tam pak na červené tlačítko Agree and Start Free Download.
Instalátor se Vám bude snažit nabídnout ASK Toolbar – nabídku odmítněte zrušením fajfky u toho Install the ASK Toolbar…

Dále si prosím zaktualizujte Adobe Reader – spusťte ho, klikněte na Nápověda-Zkontrolovat aktualizace.

No a vidím, že tam máte i starší verzi Mozilly Firefox, takže ji spusťte, klikněte na tlačítko Firefox-Nápověda-O aplikaci Firefox a pak by se mělo objevit okno s aktualizací tu­ším…

Security Check tam našel i jakýsi starý Google Chroem,takže to bych odinstaloval. On i Google sleduje aktivitu svých uživatelů skrz své produkty – například v Google Chrome to, na jaké stránky chodíte nebo jeho aktualizátor Google Updater zase vyslepičí Googlu dost informací o Vašem počítači. Takže pryč s tím.

A ještě abych nezapoměl – máte dost fragmentovaný disk – takže buď skočte do Startu a tam spusťte program Defragmentace disku a nebo si stáhněte a nainstalujte program Defraggler (defragmentuje prý lépe). Ke stažení z www.slunecnice­.cz/sw/defrag­gler
Uvidíte, že pak počítač bude o něco málo rychlejší – zrychl íse totiž tím přístup na disk, protože se tam jakoby uklidí. představte si Váš disk teďka jako jednu velkou skříň, kde máte rozházené věci. Ta defrgamentace udělá to, že ty věci hezky složí a dá trička k tričkům, svetry k svetrům, apod. To jen tak na ukázku, abyste věděla, co to vlastně je ta fragmentace a defragmentace.
No a to by bylo asi vše prozatím… Dejte pak vědět, jestli to pořád dělá ty problémy. A napište mi jaký používáte prohlížeč. Internet Explorer by měl být čistý – takže jestli používáte Firefox, tak mi to napište a budeme se muset podívat do toho Firefoxu, kde je teda problém.

P.S.: A nemáte vůbec zač děkovat 🙂

alexandra

Co se týče aktualizací,tak jsem myslela,že to mám nastavené tak,že to aktualizuje samo.Vždy když chci počítač v noci vypnout,tak mi to píše,nevypínejte počítač,probíhá aktualizace.
Jo,a taky ten ESET jsem měla u té jedné kontroly vypnutý,protože to tam psalo,že se má vypnout.Tak nevím,jestli to má něco společného.
Prohlížeč používám jenom Mozzilu,
Pustím se do toho asi tak za 4 dny,a pak Vám dám vědět.Zatím nashle.

badisko

uzivatel Bedy uz je na ceste !! 😉

alexandra

Děkuji,to nespěchá,já jenom aby nezapomněl.