Jitka112

Zablokovala jsem si ho a teď toho lituji. Mám se mu znovu ozvat? Přijme to? Má to vůbec cenu?

Přes rok jsem si psala s jedním klukem, se kterým jsme se i dvakrát osobně setkali. Poprvé to bylo vsechno v pohodě, rozuměli jsme si. Potom jsme se sešli podruhé a přespali jsme spolu v penzionu. Něco málo mezi námi bylo, nemohli jsme se navzájem od sebe odtrhnout, k sexu ale nedošlo. Byl to silně věřicí katolík a já se ho ptala jestli je to, co děláme, správné. On řekl, že není dost silný a že sex po mne nechce tak nic špatného vlastně neděláme. Hned po té noci mne ráno odvezl domů a když přijel, napsal mi, že to co jsme dělali je těžký hřích a že se to nemělo stát. Velmi toho litoval a prý šel ke zpovědi a mne řekl že bych se měla nechat co nejrychleji pokřtít, jinak půjdu do pekla. Pak odletěl na tři měsíce do cizí země. Občas se mi ozval, zhruba tak jednou za dva, tři týdny. Když přiletěl domů, tak mi napsal, že ted pracuje asi 60km ode mne a že by se mnou chtěl jít stanovat. Všechno jsme to plánovali a já se na to těšila. Hlavně až ho konečně uvidím. Pak se měsic najednou vůbec neozval. Pak najednou napsal, že si to rozmyslel, protože bychom zase udělali hřích kdybychom apolu byli přes noc ve stanu. Psala jsem mu, jestli se teda jeste nekdy vubec chce setkat (alespon pres den) a on napsal, ze by se rad se mnou videl, akorat ted bude zase odjizdet jinam a nevi jak to bude mozne zkloubit… mne to prislo jako vymluva. Tak jsem toho uz mela dost a zablokovala jsem si ho na fb.. Jenze ted toho lituji a moc rada bych ho videla a rikam si ze by se to mezi nami jeste dalo napravit a treba by se i on zacal chovat jinak…Mám na nej i telefon, takze bych mu mohla bud rovnou zavolat či napsat sms…Ale nevím, jestli to má jeste vubec cenu… Co myslite, mám mu zkusit napsat? Myslíte, že se se mnou bude chtít ještě bavit?

Nejlepší odpověď
ElonMusk

Na základě čeho usuzujete, že se daný muž změní? Z toho, co píšete, jasně vyplývá, že je plně indoktrinovaný svou vírou. S tím těžko pohnete, jeho chování bude stejné.

Další odpovědi
orwell

Dělej jak chceš, ale podle toho, co píšeš, tak na tvém místě bych to nechal být, jak to je. Najdi si někoho normálního. Nespoléhej na to, že se změní. Mám v tomto směru určitou zkušenost a vím, že lidé vystavení od útlého dětství náboženskému nátlaku se v tomto směru nemění. Leda tak jeden ze sta – možná, snad. Ani to není v jejich moci. My bychom na tom byli stejně.
Pokud nejste naladěni na stejnou vlnu, tak se to nedá dlouhodobě vydržet.

nyjono

Myslím, že tady je každá rada drahá.
On by tě hrozně moc chtěl a ví, že by neměl a je pro něj moc těžké se tak ovládat.
Zkuste najít nějaké řešení. Třeba by vás mohlo jet stanovat víc a spát každý v jiném stanu. Pro jistotu ty s kamarádkou 🙂
Můžeš mu na FB něco napsat, nejlépe neutrálního. Mít zájem, jak se má a co dělá atd.

da ny

Uzamčeno, tedy sem:
Ne, nemá to smysl. Bylo by to plýtvání energie, pravděpodobně zbytečné.
Nepodbízejte se. Může si pak z Vás jen „utahovat“.
Rozhodnutí je na Vás.