Kepler

Zabili jste už někdy nějaké větší zvíře neumyslně? Třeba autem?

Jednou mi vběhl před motorku menší pes, nemohl jsem nic dělat. Hup, hup a bylo to. Jindy zase nějaká blbka převáděla koně přes silnici těsně za ostrou a nepřehlednou zatáčkou, naštěstí jsem stačil auto zabrzdit, jinak to mohlo dopadnout dost blbě pro mně i pro koně. Co si ta kráva ode mně potom vyslechla, se nedá publikovat. Máte podobné zkušenosti?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Ano, rovnou několikrát. Jako největší děs považuji noční průjezd oblastí Liběchovsko-Kokořínsko, Český ráj.
Nejzajímavější byl ale střet s prťavým zajícem kousek za Prahou u Nehvizd. Fakt nwm jak se to přihodilo, prostě jedu a najednou takové tupé lupnutí na předku. Nic velkýho, ani jsem nezastavoval. Asi po půl hodině zastavím u pumpy a koukám, že ve spojleru (v průduchu pro vzduch) je zapresovanej zajíc. Tak ho vyndám, zajíc se oklepal, vyškubl se mi z ruky a zdrhnul. Nevím kdo tenkrát byl z toho víc vyvalenej, jestli já nebo on. ;) :)

Další odpovědi
cukrar

Asi se Vám nebude líbit moje reakce, ale zkuste to dočíst.
Ano, každý snad někdy s autem srazí zvíře, ať je to holub, pták, moucha, zajíc vosa, kočka atd. Já tedy rozhodně několik zajíců a bažantů.

Ale nechápu Vaše rozhořčení a urážky vodiče koně. Cituji Vás:
„silnici těsně za ostrou a nepřehlednou zatáčkou, naštěstí jsem stačil auto zabrzdit, jinak to mohlo dopadnout dost blbě pro mně i pro koně“
Neznám přesné místo možného střetu, ale chápu Vás dobře, že jste jel tak rychle, abyste zastavil na vzdálenost, na kterou vidíte. Pak se nic nestalo. Páč klidně tam mohlo stát poškozené vozidlo, kolona atd.
A Vy jako silný chlap jste jí vynadal. Cítil jste se jako král?

iceT

Zašlápla jsem kuře. No jako fakt, kdysi jsme měli dvorek a na dvorku pár slípek a kuřat a ony se dostaly do zahrádky, tak jsme je šla vyhnat a jak jsem přeskakovala záhon, tak to jedno kuře mi vběhlo pod nohu. Ale nebylo to to malinký žlutý kuřátko, už bylo vzrostlejší, prostě mladá slepice.

Kepler

cukrar: s takovou eventualitou měla ta převaděčka počítat. Ne každý jede předpisově, nebo stačí zlomek vteřiny nepozornosti a neštěstí je na světě. Pokud by to bylo odstavené auto, řidič by měl umístit výstražný trojúhelník. No, v každém případě to byl pro mně šok.

Mc Merkurion

@cukrar: „převáděla koně přes silnici těsně za ostrou a nepřehlednou zatáčkou“ za to si myslím, že si přirovnání ke skotu zaslouží …

Kepler

alien: se zajícem mám taky na motorce něco podobného – vystartoval do silnice z pole, já jen stačil nastavit nohu a dostal takovou pecku, že jsem málem za jízdy vystoupil. Ale ustál jsem to, ještě jsem viděl ve zpětném zrcátku jak na plocho rotoval, zastavil a šel k němu. Já byl přesvědčený, že je ťuhýk. No a když jsem byl u něho tak dva metry – pffff a byl pryč.