VelkejDíDí

Zabil někdy Hitler někoho svýma vlastníma rukama?

Doplňuji:
Dudu: právě, že v 1. SV sloužil jako kurýrní doručovatel mezi zákopy.. To si moc zabíjení nejspíš neužil.

Nejlepší odpověď
dudu

Hitler bojoval v zákopech I. světové války a určitě několik svých tehdejších nepřátel zabil.

Další odpovědi
Agneta

Největší masový vrah sluneční soustavy nezabil nikoho osobně:DDD

gecco

Ne , on byl estétem a mystikem.
Doplňuji:
Dudu, asi tě zklamu.
Podle mých informačních pramenů (archiv) nebyl Hitler nikdy bojovníkem, leč jen kurýrem.
Prostě pobíhal po zákopech se zprávami.
Tím nikterak nesnižuji jeho odvahu, jen podotýkám, že nikdy se nedostal do přímého střetu s nepřítelem, velmi pravděpodobně nikdy nikoho nezabil a nikdy nikým nebyl (během 1. sv. války) osobně ohrožován.
O to více si ale bušil v prsa během své politické kampaně o pár let později. Jó, demagogii, tu zvládal.
Mimochodem, po 1. sv. válce byl z vojska vyřazen jako desátník.

mosoj

Hitler byl dvakrát zraněn a ke konci války zasažen plynem.
Je velice nepravděpodobné že by za celou válku na někoho nevystřelil a netrefil se.
Nicméně někteří prý mají lepší informace. Nicméně na všech stranách jsou to pouhé spekulace.
Pokud vím nikdo si na mundůr nemaloval skalpy jako piloti na letadla.

Emefej

Zabil sám sebe.

MK44

Od doby, kdy započal svou „politickou kariéru“ (před tím v první sv. válce bojoval na frontě jako řadový voják dobrovolník v armádě německého císaře, a tam je těžko říct), si rozhodně nenechal od někoho koukat pod „vlastní ruce“. A dokonce, pokud je mi známo, ani nepodepisoval rozkazy, na jejichž základě zahynuli miliony lidí. Vydával je toliko slovně. Na likvidaci jak konkurentů v moci tak posledních vesničanů někde na Ukrajině měl dost ochotných a poslušných pohůnků.

Doplňuji:
Pokud lze věřit svědkům Hitlerova konce, má vlastně pravdu kolega Efemej. Minimálně sám sebe.