lucille

Vysvětlíte mi, jak je možné, že se utrácí zvířata (mláďata) v zoo, když jsou chráněná?

Dobrý den, prosím vysvětlíte mi jak je možné že se utrácí zvířata (mláďata) v zoo když jsou chránění? Jak to že mají zoo povolení je utratit? (Např. Tygr Ussurijsky, Rys Ostrovid..) vždyť patří mezi silně ohrožené a chráněné druhy zvířat, CITES, chráněné Bernskou konvencí… ?! To je jen tak můžou zabít? Vůbec to nechápu, tak vás prosím o vysvětlení jak to že to nikdo neřeší (nezakáže). A nejde to udělat třeba tak že by je české zoo darovali do jiných zoo/rezervací/parků ve světě?? To není nikdo kdo by jim mohl pomoci?
Jsem z toho zmatená a přála bych si aby se toto chování změnilo.
Děkuji za vaše odpovědi.

--
Zabíjení zvířat v zoo

Nejlepší odpověď
Petr44

K utracení dochází pokud by třeba docházelo k narušování genetické stability druhu. To znamená pro genetické vady, které se v tak malé populaci budou dost projevovat. Mimo utracení je možné je třeba vykastrovat a darovat do nějakého chovatelského zařízení, jenže ne vždy se podaří pro ně místo najít.

Další odpovědi
jsemjá

Dobrý den přeji. Zvířata se tam utrácí protože jim většinou něco je. Prostě aby se netrápili.

Drap

Máš v tom děvenko zmatek. Nikdy jsem neslyšel, že by někdo utratil zvířata jen tak. Většinou mají nějaký neduh. O všechna zvířata ani neni mezi ostatními ZOO zájem. Nechtějí samozřejmě zvířata geneticky spřízněná, některých e nadbytek a každé nové zvíře se musí něčím krmit, musí mít vhodný prostor a musí se o ně někdo starat.

Mc Merkurion

… zmatená jsi nejspíš proto, že nevíš vo co de, a my mimochodem taky, je důležité, aby jsi dodala zdroj, kde jsi tuto informaci slyšela či četla, jinak nelze adekvátně odpovědět a jediná slušná odpověď na takto položenou otázku je: nepodléhej panice a babským řečem …

CTTON

RyuzakiKate

Přestože jsou rysi chránění, po vypuštění do přírody se bohužel stává, že v nich někdo vidí trofej, a tak ho upytlačí. Nebo do nich někdo vrazí autem. To samé s losy. Často tato zvířata hynou po styku s přeměněnou krajinou, když se např. nedopatřením dostanou na dálnici nebo na řepkové pole (děkujeme, pane Babiši). Zoologické zahrady se starají o zvířata tak, jak nejlépe umí, pokud třeba chovají pár posledních exemplářů druhu na pokraji vyhynutí, je pak jistá šance, že se populace držená takto v zajetí opět navýší. Pytlačení je ale velký problém v celém světě. Chválím za znalost CITES a Bernské úmluvy, pokud máte o toto skutečný zájem a nechcete jen kopat kolem sebe, doporučuji přímo kontaktovat ostravskou zoo, která rysy utratila a nechat si problém vysvětlit od odborníků.

Petr44 vyjádřil další problém taky dobře.