Avatar uživatele
lucille

Vysvětlíte mi, jak je možné, že se utrácí zvířata (mláďata) v zoo, když jsou chráněná?

Dobrý den, prosím vysvětlíte mi jak je možné že se utrácí zvířata (mláďata) v zoo když jsou chránění? Jak to že mají zoo povolení je utratit? (Např. Tygr Ussurijsky, Rys Ostrovid..) vždyť patří mezi silně ohrožené a chráněné druhy zvířat, CITES, chráněné Bernskou konvencí… ?! To je jen tak můžou zabít? Vůbec to nechápu, tak vás prosím o vysvětlení jak to že to nikdo neřeší (nezakáže). A nejde to udělat třeba tak že by je české zoo darovali do jiných zoo/rezervací/parků ve světě?? To není nikdo kdo by jim mohl pomoci?
Jsem z toho zmatená a přála bych si aby se toto chování změnilo.
Děkuji za vaše odpovědi.

--
Zabíjení zvířat v zoo

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Zvidatel před 1403 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Petr44

K utracení dochází pokud by třeba docházelo k narušování genetické stability druhu. To znamená pro genetické vady, které se v tak malé populaci budou dost projevovat. Mimo utracení je možné je třeba vykastrovat a darovat do nějakého chovatelského zařízení, jenže ne vždy se podaří pro ně místo najít.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jsemjá

Dobrý den přeji. Zvířata se tam utrácí protože jim většinou něco je. Prostě aby se netrápili.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Máš v tom děvenko zmatek. Nikdy jsem neslyšel, že by někdo utratil zvířata jen tak. Většinou mají nějaký neduh. O všechna zvířata ani neni mezi ostatními ZOO zájem. Nechtějí samozřejmě zvířata geneticky spřízněná, některých e nadbytek a každé nové zvíře se musí něčím krmit, musí mít vhodný prostor a musí se o ně někdo starat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… zmatená jsi nejspíš proto, že nevíš vo co de, a my mimochodem taky, je důležité, aby jsi dodala zdroj, kde jsi tuto informaci slyšela či četla, jinak nelze adekvátně odpovědět a jediná slušná odpověď na takto položenou otázku je: nepodléhej panice a babským řečem …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
CTTON

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Přestože jsou rysi chránění, po vypuštění do přírody se bohužel stává, že v nich někdo vidí trofej, a tak ho upytlačí. Nebo do nich někdo vrazí autem. To samé s losy. Často tato zvířata hynou po styku s přeměněnou krajinou, když se např. nedopatřením dostanou na dálnici nebo na řepkové pole (děkujeme, pane Babiši). Zoologické zahrady se starají o zvířata tak, jak nejlépe umí, pokud třeba chovají pár posledních exemplářů druhu na pokraji vyhynutí, je pak jistá šance, že se populace držená takto v zajetí opět navýší. Pytlačení je ale velký problém v celém světě. Chválím za znalost CITES a Bernské úmluvy, pokud máte o toto skutečný zájem a nechcete jen kopat kolem sebe, doporučuji přímo kontaktovat ostravskou zoo, která rysy utratila a nechat si problém vysvětlit od odborníků.

Petr44 vyjádřil další problém taky dobře.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek