Avatar uživatele
fortin

Zabezpečení bytových dveří

V panelovém domě firmička provádí zabezpečení… Řetízky, kukátka, stahování pantů, plechy za zámek. Domnívám se že plech kolem zámku je zbytečný. Které z těchto věcí jsou užitečné?
S přihlédnutím k chtivosti eventuelních zájemců koupit a zaplatit ledasco.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5253 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kenyrts

Toto považuji za nutné!!!!!
Nezbytnou součástí dveří je bezpečnostní zámková vložka, která musí být odolná proti odvrtání, vyhmatání, vytržení a jinému hrubému násilí. Ideální je kombinace s bezpečnostním kováním s překrytím zámkové vložky. Bezpečnostní třída kování a zámkové vložky by měla být shodná s bezpečnostní třídou dveří. Doporučuje se přidat i další zabezpečovací doplňky, například panoramatické kukátko a řetízek. Vybírejte takové bezpečnostní dveře, které mají požární odolnost, tepelnou a zvukovou izolaci současně!

Nezapomeňte na zárubně
Nové dveře 3. bezpečnostní třídy mohou být namontovány i do vyhovujících stávajících ocelových zárubní, ve většině panelových domů je nutné zárubně zalít betonovou směsí. Zloděj nemá šanci roztáhnout zárubně heverem.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
motýlemanuel

Souhlasím s vámi, že ten plech kolem zámku je nejspíš zbytečný. Jinak si ale myslím, že pořádné zabezpečení bytu je v dnešní době nezbytnost. Dokonce jsem toho názoru, že je dobré mít byt ochráněný i z právního hlediska. Já se právě proto před časem rozhodl pro zalozeni sverenskeho fondu u https://www.al­phacitizen.com/cs/ Díky tomu mám teď větší klid.

před 1632 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kendynka

Nechcete-li utratit, stačí bezpečnostní zámek alespoň na třech bodech dveří, zevnitř oplechovat…anebo to udělat pořádně přes firmu jako je například http://www.zchar­vat.cz/zabezpe­ceni-bytu-a-objektu a mít jistotu.

před 3035 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek