Avatar uživatele
fortin

Zabezpečení bytových dveří

V panelovém domě firmička provádí zabezpečení... Řetízky, kukátka, stahování pantů, plechy za zámek. Domnívám se že plech kolem zámku je zbytečný. Které z těchto věcí jsou užitečné?
S přihlédnutím k chtivosti eventuelních zájemců koupit a zaplatit ledasco.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4387 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
kenyrts

Toto považuji za nutné!!!!!
Nezbytnou součástí dveří je bezpečnostní zámková vložka, která musí být odolná proti odvrtání, vyhmatání, vytržení a jinému hrubému násilí. Ideální je kombinace s bezpečnostním kováním s překrytím zámkové vložky. Bezpečnostní třída kování a zámkové vložky by měla být shodná s bezpečnostní třídou dveří. Doporučuje se přidat i další zabezpečovací doplňky, například panoramatické kukátko a řetízek. Vybírejte takové bezpečnostní dveře, které mají požární odolnost, tepelnou a zvukovou izolaci současně!

Nezapomeňte na zárubně
Nové dveře 3. bezpečnostní třídy mohou být namontovány i do vyhovujících stávajících ocelových zárubní, ve většině panelových domů je nutné zárubně zalít betonovou směsí. Zloděj nemá šanci roztáhnout zárubně heverem.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mimamocz

Na firmičku se vykašlete a radši si to udělejte sami. Nám to dělali takoví fušeři, že jsem jim to vrátil a reklamoval. Pak jsem se domluvil s https://www.jablotron.cloud a udělali mi chytré zabezpečení s IP digitálním kukátkem a kvalitní vložkou. Dveře jsou navíc zvukotěsné, takže neslyším vůbec provoz. To je fajn, protože bydlím hned v přízemí, takže provoz u výtahů je prakticky neustály. :)

Avatar uživatele
motýlemanuel

Souhlasím s vámi, že ten plech kolem zámku je nejspíš zbytečný. Jinak si ale myslím, že pořádné zabezpečení bytu je v dnešní době nezbytnost. Dokonce jsem toho názoru, že je dobré mít byt ochráněný i z právního hlediska. Já se právě proto před časem rozhodl pro zalozeni sverenskeho fondu u https://www.alphacitizen.com/… Díky tomu mám teď větší klid.

Avatar uživatele
kendynka

Nechcete-li utratit, stačí bezpečnostní zámek alespoň na třech bodech dveří, zevnitř oplechovat...anebo to udělat pořádně přes firmu jako je například http://www.zcharvat.cz/… a mít jistotu.

před 2169 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada